$
קורונה

שבדיה עושה פניית פרסה: סוגרת בתי ספר ומטילה חובת חבישת מסכות

ראש ממשלת שבדיה הודיע הערב על הצעדים הקשים ביותר שהטילה המדינה עד כה נגד הנגיף, שיכללו בין היתר סגירת תיכונים לחודש והגבלת כניסה למרכזי קניות וחדרי כושר; מוקדם יותר חוסן סגן נשיא ארה"ב מייק פנס נגד קורונה מול המצלמות: "לא הרגשתי כלום"; כמעט 50 אלף מתים מקורונה ברוסיה מאז פרוץ המגפה

כלכליסט ו-ynet 20:2518.12.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:15 - שבדיה מחמירה את הצעדים שלה נגד הקורונה

 

שבדיה הודיעה על הצעדים הקשים ביותר שלה נגד וירוס הקורונה עד כה, וממליצה לראשונה להשתמש במסכות פנים, מכיוון שמספר המתים מהנגיף ממשיך לעלות..

 

ראש הממשלה סטפן לופבן הכריז הערב על מגוון מגבלות חדשות שיחולו החל מחג המולד, כולל המלצה ללבוש מסכות פנים בתחבורה הציבורית. הוא גם אמר כי בתי ספר תיכוניים ושירותים עירוניים רבים ייסגרו למשך חודש, בעוד הכניסה לחנויות, מרכזי קניות וחדרי כושר תהיה מוגבלת. “השנה, חג המולד צריך להיות שונה. המצב עדיין חמור. . . המצב בבתי החולים מאוד מתוח ", אמר לופבן במסיבת עיתונאים. 

ראש ממשלת שבדיה סטפן לופבן ראש ממשלת שבדיה סטפן לופבן צילום: איי אף פי

 

שבדיה הייתה המדינה היחידה באירופה שהתנגדה לסגר גם בגל הראשון וגם בשני, אך הצעדים האחרונים שלה מקרבים אותה לאחד לאחר שהביאה לסגירה בפועל של חלקים גדולים במשק השבדי. 

 

צעדים אחרים שהוכרזו ביום שישי כללו הגבלת גודל הקבוצות שיכולות להיפגש במסעדות ובברים לארבעה אנשים. במקביל הגשת אלכוהול נאסרה לאחר השעה 20:00. ראש הממשלה אמר כי עובדים שאינם חיוניים צריכים לעבוד בבית במשך חודש. לופבן גם הזהיר כי אם מרכזי קניות, חנויות ומכוני כושר יתעלמו מהמגבלה המקסימלית של מספר האנשים שכניסתם מותרת - הם ייסגרו.

 

ראש הממשלה השבדי אמר את הדברים, לאחר שאתמול הצהיר מלך שבדיה קרל גוסטב ה-16 כי "נכשלנו בטיפול בנגיף הקורונה". לדבריו, המדיניות של שבדיה, שלא חייבה עטיית מסכות ולא הטילה סגר כולל, פשוט לא עבדה. "מספר המתים הגבוה הוא נורא. זה משהו שכולנו סובלים ממנו ונצטרך להתמודד איתו", אמר.

 

(פייננשל טיימס)

 

16:20 - סגן נשיא ארה"ב ורעייתו חוסנו נגד קורונה מול המצלמות

 

סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ורעייתו קרן קיבלו חיסון נגד קורונה בשידור ישיר בטלוויזיה. פנס הוא הפוליטיקאי הבכיר ביותר שהתחסן עד עתה נגד קורונה. "לא הרגשתי שום דבר, כל הכבוד", אמר פנס לצוות בית החולים וולטר ריד לאחר שהתחסן. הוא ביקש לפנות לעם האמריקאי ואמר כי "התקווה בדרך. קרן ואני היינו יותר משמחים לקחת את החיסון הבטוח והאפקטיבי נגד קורונה. זהו יום מעורר השראה". 

 

 

 

14:15 - היעד הסיני: לחסן 50 מיליון בני אדם נגד קורונה לפני תחילת השנה

 

סין מתכננת לחסן 50 מיליון בני אדם מקבוצות בסיכון גבוה נגד וירוס הקורונה לפני תחילת שיא עונת הנסיעות של "שנת הירח" החדשה, החלה בתחילת 2021, כך נכתב ב"סאות' צ'יינה מורנינג פוסט" היום. בייג'ינג מתכננת להפיץ 100 מיליון מנות של החיסון שמיוצר ע"י החברות הסיניות סינופארם וסינובק, כך על פי הדיווח.

 

סין העניקה אישור לשימוש חירום לשני המועמדים לחיסון של סינופארם ולזה של סינובק, וכן אישרה חיסון רביעי, של חברת CanSino Biologics לשימוש צבאי. על פי העיתון, פקידים סינים התבקשו להשלים את מתן 50 מיליון החיסונים הראשונים עד ה-15 בינואר, ואת השלב השני שלהם עד ה-5 בפברואר. החיסון המסיבי של קבוצות סיכון אמור להפחית את הסיכוי להתפשטות המחלה במהלך החופשה השנתית בת השבוע. קבוצות הסיכון כוללות עובדי בריאות, שוטרים, כבאים, פקידי מכס, עובדים לוגיסטיים ועובדי תעבורה. מחוז סצ'ואן צפוי גם הוא להתחיל לחסן קשישים ואנשים עם מחלות רקע בתחילת החודש הבא, לאחר שישלים את מתן החיסון לקבוצות בעדיפות גבוהה.

 

12:55 - כ-1,500 מורים מתו מקורונה בדרום אפריקה

 

כמעט 1,500 מורים מתו מקורונה בדרום אפריקה, כך לפי שרת החינוך אנג'י מוטשגה, ובכך מוטל עול כבד על מערכת החינוך. 

 

בדיקת תלמידים בדרום אפריקה בדיקת תלמידים בדרום אפריקה צילום: AP

11:00 - כמעט 50 אלף מתים מקורונה ברוסיה מאז פרוץ המגפה

 

רוסיה דיווחה על 28,552 מקרי קורונה חדשים היום, כולל כמעט 7,000 במוסקבה. עד כה נרשמו כמעט 2.8 מיליון מקרים במדינה. ביממה האחרונה מתו מקורונה 611 בני אדם במדינה - ומספר המתים הכללי מתקרב ל-50 אלף.

 

08:50 - דרום קוריאה: הנתון היומי השני בגובהו של מקרים חדשים

 

דרום קוריאה מדווחת על 1,062 מקרים חדשים של קורונה, המספר היומי השני בגובהו מאז התפרצות המגיפה. מדובר בפעם הראשונה אי פעם בה נרשם מספר של מעל 1,000 חולים חדשים זה היום השלישי ברציפות.

 

הממשלה הזהירה את בעלי העסקים מפני התעלמות מהגבלות הקורונה.

 

07:45 - דיווח: "טראמפ לא ממהר להתחסן"

 

סגן נשיא ארה"ב היוצא, מייק פנס, יתחסן יחד עם רעייתו קארן לעיני המצלמות בבית הלבן בשעה 15:00 (שעון ישראל). כך נמסר מלשכתו. "קבלת החיסון בפומבי - חלק מהמאמצים להראות כי החיסון בטוח", נכתב.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: רויטרס

לפי דיווח ב"וושינגטון פוסט" גורמים בבית הלבן ציינו כי הנשיא היוצא דונלד טראמפ, שנדבק בקורונה והחלים, לא צפוי להתחסן בשבוע הקרוב. "טראמפ לא הראה סימנים כי הוא ממהר להתחסן. ייתכן שיתחסן לפני שיעזוב את התפקיד", אמר אחד הגורמים.

 

בתוך כך הרשויות בגרמניה עדכנו כי ביממה האחרונה אובחנו 33,777 נשאי קורונה חדשים במדינה ומתו 813 מהחולים הפעילים בגרמניה. מפרוץ המגפה נמצאו חיוביים לנגיף יותר מ-1.4 מיליון בני אדם בגרמניה, מתוכם מתו 24,938.

x