$
קורונה

במדינה שבה מתו 180 אלף איש מקורונה, אחד מכל חמישה מסרב להתחסן

לפי סקר שנערך בברזיל, 22% מהמשיבים אמרו שיסרבו לקבל חיסון לקורונה - לעומת 9% בסקר דומה שנערך באוגוסט. מחצית מהמשיבים אמרו כי יסרבו לקבל חיסון תוצרת סין

שירות כלכליסט 23:1912.12.20

שיעור האזרחים בברזיל שמסרבים לקבל חיסון לקורונה עלה ל-22% השבוע, לעומת 9% באוגוסט ורובם אמרו שלא יסכימו לקבל חיסון תוצרת סין - כך לפי סקר חדש שפורסם היום (שבת), על רקע הערותיו של הנשיא ז'איר בולסונרו, שעוררו ספקנות רבה יותר.

 

 

לפי הדיווח ברויטרס, בסקר שערכה חברת Datafolha נמצא כי 73% מהמשיבים ענו שהם יתחסנו לקורונה ו-5% ענו שאינם יודעים אם יעשו זאת - לעומת 89% שאמרו שיתחסנו ו-3% שהשיבו שאינם יודעים בסקר שנערך באוגוסט.

 

בסוף החודש שעבר אמר הנשיא בולסונרו כי לא יקבל חיסון לקורונה. אחד מהספקנים הגדולים בנושא אמר כי "זכותו" לסרב. בולסונרו הביע ספקות כלפי החיסון שפותח על ידי היצרנית הסינית סינוואק ומיוצר בשיתוף מכון בוטנטן (Butantan) בסאו פאולו.

 

נשיא ברזיל בולסונרו נשיא ברזיל בולסונרו צילום: רויטרס

 

 

לפי חברת הסקרים שערכה את הסקר, רק 47% מהמשיבים השיבו כי יסכימו לקבל חיסון תוצרת סין, בעוד ש-50% אמרו כי לא יסכימו. 3% אמרו שטרם החליטו.

 

הנתונים שהתקבלו בסקר מראים על מתאם בין הסירוב לקבל חיסון לבין תמיכה בנשיא. בסך הכול 33% מהאנשים שאמרו שהם תמיד סומכים על בולסונרו אמרו כי הם מסרבים לקבל חיסון, לעומת 16% שאמרו שלעולם לא יסמכו על הנשיא.

 

לפי נתוני אתר וולרדומטר ולפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, עד כה מתו בברזיל יותר מ-180 אלף איש מקורונה - והיא המדינה השנייה בעולם מבחינת מספר הקורבנות, אחרי ארה"ב שם מתו יותר מ-300 אלף איש. עד כה נדבקו בקורונה בברזיל כ-6.8 מיליון בני אדם.

x