$
קורונה

היועצת ל-FDA שהצביעה נגד ההמלצה לאשר את החיסון של פייזר: אתחסן "ללא היסוס"

הפאנל המייעץ למינהל המזון והתרופות האמריקאי הכריע בעד החיסון לקורונה ברוב של 17 מול 4, והימנעות אחת. אחת המתנגדות, ד"ר ארצ'נה צ'טרג'י, דיקנית בית הספר לרפואה של שיקגו, מסבירה מה היתה הסיבה שבגללה הצביעה נגד

שירות כלכליסט 16:3812.12.20

הפאנל המייעץ למינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בנוגע לחיסון לקורונה אישר ביום חמישי את החיסון של פייזר ברוב של 17 מול 4, והימנעות אחת. מאוחר יותר אישר ה-FDA את החיסון לשימוש חירום.

 

ד"ר ארצ'נה צ'טרג'י, דיקנית בית הספר לרפואה של שיקגו, הייתה אחת מהמצביעות נגד. היא הסבירה את החלטתה אתמול בערב בראיון טלוויזיוני. "אני רוצה להבהיר שאני תומכת באופן מלא באישור שהתקבל דרך הליך אישור החירום הזה לחיסון של פייזר וביונטק, לשימוש במבוגרים מגיל 18. אך הצבעתי נגד כי לא הייתה הזדמנות להצביע לגבי השאלה הזאת", היא אמרה.

 

צ'טרג'י הסבירה למראיין שפרד סמית', שהשאלה שהונחה לפתחו של הפאנל כללה בני 16 ו-17, ושהיא מאמינה שכמות המידע שהובא בפניו לגבי נסיינים צעירים יותר היה קטן מאוד, ולא מספיק כדי להגיע להחלטה לגבי אוכלוסיית הגילאים הזאת. היא הוסיפה שבהתאם להצבעה שלה, היא תמתין עם מתן החיסון לבני הגילאים האלה עד שיתקבל מידע נוסף.

 

ד"ר צ'טרגי ד"ר צ'טרגי צילום: youtube

 

 

ההתקדמות באישור החיסון מגיעה בסופו של השבוע הקטלני ביותר בארה"ב עד כה. רוברט רדפילד, מנהל המרכז למניעת מחלות, אמר באירוע שאירחה מועצת יחסי החוץ ש"קרוב לוודאי שב-60-90 הימים הקרובים, יהיו לנו יותר מקרי מוות ביום ממה שהיה לנו ב-9.11 או בפרל הארבור".

 

לפחות 293 אלף אמריקאים כבר מתו מהמחלה בארה"ב. מספר המאושפזים עם קורונה בארה"ב נכון להיום הוא הגבוה ביותר שנרשם, עם יותר מ-107 אלף מאושפזים נכון ליום חמישי. לשם השוואה, זוהי התפוסה המלאה של מישיגן סטדיום, האיצטדיון הגדול ביותר בארה"ב.

 

צ'טרג'י אמרה בראיון שהיא תיקח את החיסון "ללא היסוס". לדבריה, "אם יגיע תור קבוצת הסיכון שאני שייכת לה, אהיה הראשונה בתור", היא אמרה.

x