$
בשולי החדשות

עכשיו זה רשמי: אלון מאסק עבר דירה - לטקסס

מנכ"ל טסלה אמר כי הוא מבקש להיות קרוב יותר למפעל שמקימה החברה באוסטין, ולמתקן של ספייס X; עם זאת מעבר לטקסס, שבה אין מס מדינה, עשוי לחסוך לו מיליארדי דולרים

שירות כלכליסט 22:1608.12.20

עכשיו זה רשמי: אלון מאסק, מייסד ומנכ"ל טסלה, עבר מקליפורניה - לטקסס. הוא אישר בכך דיווחים שפורסמו מוקדם יותר השבוע.

 

מאסק הודיע על המעבר באירוע של "וול סטריט ג'ורנל". הסיבה - רצונו להיות קרוב למפעל שמקימה טסלה באוסטין שבטקסס, ולמתקנים של ספייס X במדינה.

 

מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות אמנם לא הצהיר כי יעביר את המטות של טסלה וספייס X מקליפורניה - אבל חזר על דברים שאמר בעבר, שלפיהם קליפורניה דומה לקבוצת ספורט שמנצחת יותר מדי פעם, ונחה על זרי הדפנה.

 

לדבריו, "קליפורניה מנצחת כבר הרבה זמן. לעמק הסיליקון יש השפעה רבה מדי על העולם".

 

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: גטי

 

מוקדם יותר השנה הציע מאסק למכירה נכסים בבעלותו בקליפורניה, וביוני מכר אחד מהם - בית בלוס אנג'לס - תמורת 29 מיליון דולר. המיליארדר הודיע כי "לא יחזיק עוד בנדל"ן".

 

במאי, לאחר שקליפורניה סגרה את העסקים בשל המגיפה, מאסק עתר לבית המשפט בדרישה לפתוח את המפעל של טסלה בעיר פרימונט, ואיים להעביר את מטה יצרנית המכוניות החשמליות מפאלו אלטו - לטקסס ונבאדה.

 

לפי הדיווח של CNBC משלשום, מעבר מקליפורניה - שבה שיעור מס המדינה הוא הגבוה בארה"ב, 13.3% - לטקסס, שם אין כלל מס מדינה, עשוי לחסוך למאסק מיליארדי דולרים בעת מימוש חבילת האופציות והמניות שהעניקה לו טסלה ב-2018.

 

 

 

 

 

 

x