$
משבר האקלים
גג עמוד משבר האקלים

סקר: משקיעים מוסדיים בעולם יכפילו את השקעתם באנרגיה מתחדשת ב-5 השנים הקרובות

קרן ההשקעות הירוקה Octopus Renewables ערכה את הסקר בקרב יותר מ-100 משקיעים מוסדיים; לפי הסקר, שממצאיו פורסמו בגרדיאן, מתכננים הגופים המוסדיים להגדיל את חלקן של השקעות אנרגיה מתחדשת בפורטפוליו שלהם מ-4.3% ל-8.3%, ול-10.8%, או כ-742.5 מיליארד דולר, עד סוף העשור

עומר כביר 10:2624.11.20

משקיעים מוסדיים, שמנהלים נכסים בשווי כולל של 6.9 טריליון דולר, מתכננים להכפיל את ההשקעה שלהם בתשתיות אנרגיה מתחדשת במהלך חמש השנים הקרובות – כך לפי סקר שערכה קרן ההשקעות הירוקה Octopus Renewables בקרב יותר מ-100 משקיעים מוסדיים.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

לפי הסקר, שממצאיו פורסמו בגארדיאן, במהלך חמש השנים הקרובות מתכננים הגופים המוסדיים להגדיל את חלקן של השקעות אנרגיה מתחדשת בפורטפוליו שלהם מ-4.3% ל-8.3%. עד סוף העשור הם מתכננים להגדיל את חלקן של השקעות אלו ל-10.8%, או כ-742.5 מיליארד דולר. בנוסף, 83% מהגופים שנסקרו אמרו שהם לא מאמינים שהתוכניות שמציגות חברות דלקי מאובנים יאפשרו לעמוד ביעדי הסכם פריז. יותר ממחצית אמרו שההשקעות של תעשיית הנפט באנרגיות מתחדשות הן יותר "סגנון מתוכן".

 

"אנרגיות מתחדשות הוכיחו את עצמן כנכס מושך במיוחד לאור הנפיצות של השנה הנוכחית, הודות ללחץ חיצוני להשקיע באחריות ולמשקיעים שמחםפשים תשואה ארוכת טווח", אמר לגארדיאן מנהל Octopus Renewables, אלכס בריארליי. "אבל אפשר על מנת לרשום התקדמות נוספת, ולצד השקעה באנרגיות מתחדשות למשוך השקעה מדלקי מאובנים".

 

וכאן, יש עדיין מקום לפעולה משמעותית יותר. לפי הסקר, המשקיעים המוסדיים השנה משכו השקעות מדלקי מאובנים בשווי של 4.5% מהפורטפוליו שלהם, לעומת תחזית למשיכת השקעה בסך 5.7% בסקר שנערך בשנה שעברה. הם גם האטו את התוכניות העתידיות למשיכת השקעות: מ-14.4% בחמש השנים הקרובות ו-15.6% בעשור הקרוב, ל-5.2% ו-8.6% בהתאמה.

x