שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

הוסרו ההגבלות על ג'ונתן פולארד, שיוכל לעזוב את ארה"ב

עורכי דינו של היהודי שהורשע בריגול עבור ישראל בעודו עובד בצבא האמריקאי מסרו כי משרד המשפטים לא האריך את האיסור שמונע ממנו לעזוב את ארה"ב. "הוא מאושר ומלא הערכה", ציינו

איתמר אייכנר, ynet 22:1120.11.20
עורכי דינו של ג'ונתן פולארד, שהורשע בגין ריגול עבור ישראל בשנות השמונים בעודו עובד באגף המודיעין של חיל הים האמריקאי, הודיעו הערב (שישי) כי משרד המשפטים לא האריך את ההגבלות עליו - כך שיוכל, אם ירצה, לעזוב את ארצות הברית ולעבור לישראל.

 

פולארד שוחרר מהכלא האמריקאי בנובמבר 2015 אחרי 30 שנים בכלא, ומאז שהה תחת תנאים מגבילים. תנאי השחרור שנקבעו חייבו אותו לענוד אזיק אלקטרוני ולהישאר בביתו שבניו יורק במהלך הלילה. כמו כן, נאסר עליו לעזוב את מדינת ניו יורק ולהתראיין לתקשורת, והרשויות עקבו אחרי מחשבו בבית ובעבודה.

 

"בחמש השנים האחרונות פולארד היה נתון למעקב ולמגבלות של הממשל האמריקאי. אנחנו נרגשים להודיע כי מרשנו הוא אדם חופשי בכל ההיבטים", מסרו עורכי הדין. בהודעתם ציינו כי פולארד מאושר מכך שיוכל לסייע לאשתו אסתר שמתמודדת עם סרטן, והביע את הערכתו לרבנים, עורכי דין אמריקאים וישראלים ולשגריר בארצות הברית רון דרמר, על המאמצים לשחרורו.

 

בשנים האחרונות הגיש פולארד כמה ערעורים לבית המשפט בניסיון לבטל את תנאי שחרורו המחמירים - אך כולם נדחו. רק לפני שלוש שנים עדיין התעקשה התביעה בארה"ב כי תנאי השחרור של פולארד "הגיוניים", שכן מדובר במי שריצה מאסר עולם. התובעת אף כינתה את פולארד "משוחרר יוצא דופן שגרם לנזק רב לארה"ב".

 

לפני שנה וחצי פנו ארגונים יהודיים-אמריקאיים לטראמפ בבקשה להסיר את מגבלות השחרור שהוטלו על פולארד על מנת לאפשר לו לטפל ברעייתו, וגם ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה את הנושא מספר פעמים בשיחות עם טראמפ. הפעם לא התקבלה הודעה על הנושא מהנשיא האמריקאי, והיו אלה עורכי הדין שהכריזו על הסרת המגבלות. 

ג'ונתן פולארד ג'ונתן פולארד

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x