$
קורונה

דיווח שוטף

מספר המתים במקסיקו חצה את ה-100 אלף; איטליה: "המגפה בכל מקום"

699 מתו באיטליה ביממה האחרונה; פייזר וביונטק ביקשו אישור חירום לחיסון שלהן לקורונה; שיא במספר הנדבקים ברוסיה, בתי חולים מדווחים על מחסור בתרופות; ארגון הבריאות העולמי ממליץ שלא להשתמש ברמדסיביר לטיפול בקורונה; קליפורניה ואוהיו מטילות עוצר לילי; ביידן: "לא אסגור את הכלכלה; סגר כללי לא יעיל"

כלכליסט ו-ynet 23:2620.11.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

23:18 - מספר המתים במקסיקו חצה את ה-100 אלף

 

נשיא מקסיקו אנדרס מנואל לופס אוברדור טוען כי מתיחת ביקורת על מדיניות הממשלה בנוגע לקורונה כמוה כמתקפה פוליטית. הנשיא אמר את הדברים בעוד מקסיקו הפכה למדינה הרביעית בעולם עם יותר מ-100 אלף מתים מקורונה - אחרי ארה"ב, ברזיל והודו. הממשל במקסיקו הטיל ספק ביעילות של עטיית מסכות פנים - שהנשיא כמעט לא עוטה בעצמו - והגן על שיעור הבדיקות הנמוך במדינה. אוברדור אמר על כך: "למה לשנות?"

 

 

נשיא מקסיקו אנדרס מנואל לופס אוברדור נשיא מקסיקו אנדרס מנואל לופס אוברדור צילום: רויטרס

 

 

צרפת דיווחה על 1,138 מתים במהלך 24 השעות האחרונות כתוצאה מנגיף הקורונה. בכך עלה מספר המתים במדינה ל-48,265. במדינה דווח על 22,882 מאומתים חדשים לנגיף ב-24 השעות האחרונות, בהשוואה ל-21,150 ביום חמישי.

 

20:29 - גרמניה: רופא נעצר בחשד שהרג שני חולי קורונה באמצעות זריקת רעל

 

רופא בעיר אסן שבמערב גרמניה נעצר בחשד שהרג באמצעות זריקת רעל שני חולי קורונה שטופלו במצב קשה בבית החולים האוניברסיטאי שבעיר. הרופא בן ה-44 הודה בהריגת אחד החולים, ואמר כי עשה זאת "מכיוון שרצה לחסוך ממנו וממשפחתו סבל נוסף". עיתון "הבילד" הגרמני דיווח כי הרופא הודיע לבני משפחתם של החולים כי יהרוג אותם, עוד לפני שביצע זאת. מבית החולים באסן נמסר כי הרופא הושעה וכי הוא מסייע למשטרה בחקירת האירוע.

 

18:34 - איטליה: 699 מתו מקורונה ביממה האחרונה; "המגפה בכל מקום"

 

איטליה מדווחת על 699 מתים מקורונה ביממה האחרונה לאחר שאתמול (ה') דיווחה על 653 מקרי מוות. כמו כן מספר המאומתים היומי עלה ביותר מאלף והוא עומד על 37,242 מאומתים חדשים לנגיף. סילביו ברוספרו (Silvio Brusaferro), בכיר במערכת הבריאות האיטלקית אמר היום שהמגפה "בכל מקום", אך שעקומת ההדבקה מתחילה להשתטח. כמעט 34 אלף חולים אושפזו ברחבי המדינה, מהם 3,748 בטיפול נמרץ.

 

 

רומא, איטליה רומא, איטליה צילום: אי פי איי

 

17:33 - הקורונה בשבדיה: שיא יומי במספר הנדבקים החדשים

 

הרשויות בשבדיה דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו 7,240 נדבקים חדשים בקורונה - שיא יומי מפרוץ המגפה. בנוסף, 66 בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף, ובכך עלה מניין המתים במדינה מפרוץ המגפה ל-6,406. שיעור התמותה מקורונה בשבדיה גבוה פי כמה מזה של שכנותיה הנורדיות, אבל נמוך יותר מזה של מדינות אירופיות גדולות אחרות. היום מספר הנדבקים בקורונה באירופה חצה את רף ה-15 מיליון. עד כה, כמעט 350 אלף בני אדם מתו ביבשת כתוצאה מסיבוכי הנגיף.

 

15:30 - איטליה: מבצע בדיקות בדרום טירול

 

רשויות הבריאות באזור דרום טירול שבאיטליה הודיעו היום על מבצע בדיקות המוניות שיימשך שלושה ימים, ובמסגרתו תיבדק לקורונה 70% מהאוכלוסייה (כ-350 אלף בני אדם).

 

נכון לשעות הבוקר, נבדקו 24 אלף בני אדם ונמצאו 596 נשאים.

 

דרום טירול מוגדרת כרגע אזור אדום. מבצע הבדיקות נערך לקראת פתיחת בתי הספר היסודיים באזור. 

 

15:00 - מחוז מדריד יסגור הגבולות בתחילת דצמבר

 

הממשלה המקומית במדריד שבספרד הודיעה על סגירת הגבולות עם שאר המחוזות, ב-4-14 בדצמבר, במטרה למנוע זינוק במספר הנדבקים בחופשה שתחול בתאריכים אלה ("בנק הולידיי").

 

בתקופה הזאת, יציאה או כניסה למחוז מדריד תתאפשר רק במקרי חירום.

 

"אנו רוצים לשלט במצב לקראת חופשת חג המולד", אמר אנטוניו זאפאטרו, שר הבריאות במחוז.

 

מדריד מדריד צילום: EPA

 

 

14:45 - פייזר וביונטק מבקשות אישור חירום לחיסון שלהן לקורונה

 

החברות פייזר וביונטק הודיעו כי יגישו היום למינהל המזון והתרופות (FDA) בקשה לשימוש חירום בחיסון שפיתחו לקורונה.

 

אם הבקשה תאושר, אספקת החיסון תהיה מוגבלת ותיעשה בשלבים - כאשר בשלב הראשון יקבלו אותו עובדי מערכת הבריאות, מבוגרים ואנשים הנמצאים בקבוצות סיכון. בשלב השני, יקבלו את החיסון, ככל הנראה, עובדים במקצועות חיונייים, בהם מורים, ואנשים שאינם מתגוררים בביתם - למשל אסירים. בשורה התחתונה - אמריקאים עשויים לקבל את החיסון כבר בעוד חודש.

 

הבקשה של החברות מגיעה לאחר ששלשום הן עדכנו כי שיעור האפקטיביות של החיסון שלהם לקורונה עומד על 95% (לעומת יעילות של 90% לאחר הניתוח הראשוני של הנתונים, עליה הודיעו בשבוע שעבר).

 

 

פייזר פייזר צילום: רויטרס

 

11:00 - שיא במספר הנדבקים ברוסיה, בתי חולים מדווחים על מחסור בתרופות

 

רוסיה מדווחת על שיא יומי במספר הנדבקים, 24,318 ביממה האחרונה, בהם 6,902 במוסקבה. מתחילת המגיפה נדבקו בקורונה במדינה מעל 2 מיליון בני אדם.

 

מספר המתים ביממה האחרונה עומד על 461 - 35.3 אלף מתחילת המגיפה.

 

לפי דיווחים, בבתי החולים בכמה אזורים ברוסיה נרשם מחסור בתרופות, והם מתקשים לרכוש תרופות חדשות. בין השאר, נרשם מחסור באנטיביוטיקה ובתרופות אנטי-ויראליות המשמשות לטיפול בקוביד-19.

 

 

פינוי חולה במוסקבה פינוי חולה במוסקבה צילום: איי אף פי

 

 

10:00 - ארגון הבריאות העולמי ממליץ שלא להשתמש ברמדסיביר לטיפול בקורונה

 

ארגון הבריאות העולמי (WHO) עדכן את ההנחיות של להתמודדות עם הקורונה - וממליץ כעת שלא להשתמש בתרופת הרמדסיביר לטיפול בחולי קוביד-19, בלי קשר למצבם.

 

לפי העדכון, שפורסם ב-BMJ, אין עדויות לכך שהרמדסיביר מקטינה את הסיכוי למות מקוביד-19 או את הסיכוי להזדקק למכונת הנשמה. ההמלצה מגיעה לאור מידע מארבעה ניסויים בינלאומיים בהם השתתפו מעל 7,000 חולי קוביד-19 מאושפזים.

 

העדכון של ה-WHO בא כחודש לאחר שחברת גיליאד, יצרנית הרמדסיביר, הודיעה כי מנהל המזון והתרופת האמריקאי (FDA) אישר את השימוש בתרופה לטיפול בחולי קורונה.

 

 

08:00 - קליפורניה: בעקבות הזינוק בתחלואת הקורונה - עוצר לילי יוטל למשך חודש

 

מושל קליפורניה גאווין ניוסם הודיע כי עוצר לילי יוטל על תושבי המדינה החל מיום שבת למשך חודש, כדי להתמודד עם הזינוק בתחלואת נגיף הקורונה. במסגרת העוצר, תושבי המדינה לא יוכלו לצאת מהבית כל יום החל מהשעה 22:00 ועד השעה 05:00, אלא אם מדובר ביציאה לשם צורך חיוני. כמו כן, ייאסרו התקהלויות בתוך הבתים בשעות אלו. "הנגיף מתפשט בקצב שלא ראינו כמותו מתחילת המגפה. השבועות הקרובים יהיו קריטיים לעצירת הזינוק בתחלואה", אמר מושל קיליפורניה.

 

עוצר דומה בין עשר בלילה וחמש בבוקר הוטל אמש גם באוהיו ויישאר בתוקף ב-21 הימים הקרובים.

 

 

 

גאווין ניוסם, מושל קליפורניה גאווין ניוסם, מושל קליפורניה צילום: איי פי

 

07:55 - ביידן: "לא אסגור את הכלכלה; סגר כללי לא יעיל"

 

נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן התחייב במסיבת עיתונאים כי לא יסגור את כלכלת ארצות הברית בסגר מלא כאמצעי להורדת התחלואה בנגיף הקורונה. לדבריו, "כל אזור, כל קהילה שונים. אני לא רואה נסיבות שבהן נידרש לסגירה מוחלטת. אני חושב שזה לא יועיל". מוקדם יותר שוחח ביידן עם קבוצת מושלים והם דנו בסיוע הכלכלי, הפצת החיסון לנגיף לאזרחים ועל חובת עטיות מסכות ברחבי המדינה.

 

 

ביידן ביידן צילום: גטי אימג'ס

 

 

07:45 - מקסיקו: יותר מ-100 אלף חולי קורונה מתו מפרוץ המגפה

 

משרד הבריאות במקסיקו דיווח כי 576 בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי נגיף הקורונה ביממה האחרונה, ובכך עלה מניין המתים מקורונה במדינה ליותר מ-100 אלף מפרוץ המגפה. לפני חמישה ימים מקסיקו חצתה את רף מיליון הנדבקים בנגיף, והיא מדורגת רביעית במספר מקרי המוות מקורונה, אחרי ארצות הברית, ברזיל והודו.

 

 

 

x