$
כלכלה ומדיניות

לקראת חילופי השלטון בארה"ב: יו"ר ה-SEC יפרוש מתפקידו בסוף השנה

ג'יי קלייטון, שמונה על ידי הנשיא היוצא דונלד טראמפ וכיהן כיו"ר רשות ני"ע האמריקאית במשך 3.5 שנים, יעשה זאת כחצי שנה לפני מועד פרישתו המקורי. מבקריו טענו שהיה רך מדי בגישתו כלפי התאגידים בארה"ב, אך כהונתו שלו אופיינה דווקא בכמה צעדי אכיפה בולטים. קלייטון: "העבודה ב-SEC היתה שיא הקריירה שלי. שוקי ההון האמריקאים הם החזקים והיציבים בעולם"

שירות כלכליסט 15:4816.11.20

ג'יי קלייטון, יו"ר רשות ני"ע האמריקאית (SEC) יפרוש מתפקידו בסיום השנה הנוכחית - כחצי שנה לפני המועד המקורי, כך לפי הודעה שפרסמה הרשות. קלייטון הוא בכיר נוסף המודיע על עזיבתו לנוכח חילופי השלטון בבית הלבן. הוא אמנם נחשב לניטרלי מבחינה פוליטית, אך הוא מונה על ידי הנשיא היוצא דונלד טראמפ וכיהן כיו"ר הרשות במשך 3.5 שנים, והכהונה שלו אמורה הייתה להימשך עד יוני 2021

 

יו"ר רשות ני"ע האמריקאית ג'יי קלייטון יו"ר רשות ני"ע האמריקאית ג'יי קלייטון תצילום: בלומברג

 

"העבודה לצד הנשים והגברים המוכשרים וחדורי המוטיבציה ב-SEC היא השיא של הקריירה שלי", מסר קלייטון בהצהרה. "שוקי ההון האמריקאים הם החזקים והיציבים בעולם, והודות לעבודה הקשה של צוות העובדים המגוון ב-SEC שיפרנו את ההגנות על המשקיעים, קידמנו הזרמות הון לחברות גדולות וקטנות, ואפשרנו לשווקים שלנו לפעול בצורה שקופה ויעילה יותר", הוסיף.

 

המבקרים שלו טענו כי היה רך מדי בגישתו כלפי התאגידים בארה"ב, אך הכהונה שלו אופיינה דווקא בכמה צעדי אכיפה בולטים, ובראשם הפעולות שננקטו נגד מייסד טסלה אלון מאסק, שנאלץ לפרוש מתפקידו כיו"ר יצרנית המכוניות החשמליות ולשלם קנס של 20 מיליון דולר לאחר שורה של ציוצים בהם טען כי יהפוך את החברה לפרטית.

 

שמות שעלו כמחליפים אפשריים כללו את גארי גנסלר ופריט בהאררה, לשעבר התובע הכללי של ניו יורק.

x