$
כלכלה ומדיניות

אחרי ההפסד לביידן: טראמפ הדיח את שר ההגנה

שינוי בממשל טראמפ, יומיים אחרי הניצחון של ביידן בבחירות: הנשיא, שטרם הודה בהפסד, החליף את מזכיר ההגנה שאיתו היה מסוכסך תקופה ארוכה

ynet 20:1309.11.20
יומיים אחרי ההפסד בבחירות הודיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על שינוי בממשל שלו: טראמפ אמר שהוא פיטר את מזכיר ההגנה שלו, מרק אספר, כמה ימים אחרי שפורסם שאספר הכין מכתב התפטרות.

 

טראמפ מינה את אספר לתפקיד בשנה שעברה. השניים היו מסוכסכים במשך תקופה ארוכה. רשת NBC דיווחה בשבוע שעבר שעל פי בכירים במערכת הביטחון אספר החליט להתפטר לאחר שכבר זמן רב הציפייה היא שהוא יהיה אחד הבכירים שיפוטרו לאחר הבחירות. לאור ההפסד של טראמפ לג'ו ביידן אספר אמור היה לסיים את תפקידו בקרוב אך טראמפ, שטוען שהוא ניצח בבחירות ושבכוונתו לנהל מאבק משפטי, החליט להדיח אותו כבר עכשיו.

 

מארק אספר מארק אספר צילום: רויטרס

 

 

בציוץ בטוויטר הודיע טראמפ שמי שיחליף את אספר בתפקיד יהיה כריסטופר מילר, ראש המרכז הלאומי ללוחמה בטרור. הוא ייכנס לתפקידו מיד. טראמפ, שמסרב לקבל את תוצאות הבחירות, אמור לפנות את הבית הלבן עד 20 בינואר - יום ההשבעה של ג'ו ביידן.

 

"מרק אספר פוטר", כתב טראמפ בטוויטר. "אני שמח להודיע שכריסטופר מילר המוערך, ראש המרכז הלאומי ללוחמה בטרור (שאושר פה אחד על ידי הסנאט) יהיה מרגע זה מזכיר ההגנה בפועל".

 

 

 

x