שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

חוקרים: נגיף הקורונה יכול לשרוד עד 28 יום על משטחים חלקים

"בטמפרטורת החדר, של כ-20 מעלות צלזיוס, מצאנו שהנגיף חזק באופן קיצוני, וישרוד יותר זמן על משטחים חלקים, ובכלל זה זכוכית המסך של טלפון סלולרי וכרטיסי אשראי פלסטיים", כך לפי ד"ר דבי איגלס, מהמרכז האוסטרלי למוכנות למחלות שביצע את המחקר. עם זאת, עדיין לא ברור מה הכמות הנגיפית הנדרשת לגרום להדבקה

שירות כלכליסט 17:1312.10.20
הנגיף האחראי על התפתחות קוביד-19 יכול לשרוד עד 28 יום על משטחים – כולל על שטרות, מסכי אייפונים ומסכי פלדה. כך לפי מאמר שפרסמו חוקרים מאוסטרליה.

 

המחקר שבוצע בפיקוח הרשות המדעית הלאומית של אוסטרליה (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization - CSIRO), הראה שבתנאים מבוקרים, ה- SARS-CoV-2 שורד זמן ארוך יותר בטמפרטורות נמוכות על פני מרקעים חלקים יותר, כמו זכוכית, חומר פלסטי או משטח פלדה, בהשוואה למשטחים מורכבים יותר כמו כותנה.

 

 

 

"ב-20 מעלות צלזיוס, פחות או יותר הטמפרטורה של החדר, מצאנו שהנגיף חזק באופן קיצוני, והוא ישרוד 28 יום על משטחים חלקים, ובכלל זה זכוכית המסך של טלפון סלולרי וכרטיסי אשראי פלסטיים", אמרה ד"ר דבי איגלס, סגנית המנהל במרכז האוסטרלי למוכנות למחלות, שביצע בפועל את המחקר.

 

בדיקות קורונה בדיקות קורונה צילום: אוראל כהן

 

"התפקיד המדויק של ההעברה באמצעות מרקעים, רמת המגע הנדרשת והכמות הנגיפית, על מנת לגרום להדבקה, עדיין לא נקבעו, אך זה הכרחי לדעת כמה זמן שורד הנגיף על פני השטח, על מנת לקבוע את האסטרטגיה המתאימה לניהול הסיכונים באזורים בעלי מגע גבוה", אמרה עוד איגלס.

 

לדבריה, ממצאי המחקר תומכים בדגש שהושם על שמירת ההיגיינה והניקיון. המחקר התפרסם בשבוע שעבר בכתב העת Virology.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x