$
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: אין בינתיים הסכמה על חבילת סיוע כלכלית לקורונה

שר האוצר מנוצ'ין הציע לראשת בית הנבחרים חבילה בהיקף 1.8 טריליון דולר - שנדחתה. השיחות בנושא אמורות להימשך

שירות כלכליסט 09:3710.10.20
ראשת בית הנבחרים האמריקאי ננסי פלוסי ושר האוצר סטיבן מנוצ'ין לא הצליחו להגיע להסכמה בנוגע לחבילת סיוע כלכלית, ומנוצ'ין הביע ספק לגבי האפשרות שהקונגרס יפעל בנושא לפני הבחירות בשלישי בנובמבר. כך לפי רויטרס.

 

 

מנוצ'ין העלה הצעה לסיוע בהיקף 1.8 טריליון דולר בשיחת טלפון בת חצי שעה שנערכה אתמול, כך על פי הבית הלבן. אך עוזרה של פלוסי דרו האמיל אמר שההצעה חסרה תוכנית רחבה להכלת נזקי המגפה. השיחות בנושא אמורות להימשך לדבריו.

 

ראשת בית הנבחרים, ננסי פלוסי ראשת בית הנבחרים, ננסי פלוסי צילום: בלומברג

 

 

חבילת הסיוע שהוצעה הפעם הייתה גדולה מ-1.6 טריליון הדולר שהציע מנוצ'ין קודם לכן, וקרובה יותר לסכום של 2.2 טריליון שבית הנבחרים הנשלט ע"י הדמוקרטים הצביע עליו בשבוע שעבר. דוברת הבית הלבן אליסה פארה אמרה שהממשל רוצה לשמור על ההוצאה על חבילת הסיוע הנוכחית מתחת לשני טריליון דולר, אך מעוניין לקבוע סבב חדש של תשלומים ישירים לאזרחים, ושל סיוע לעסקים קטנים וחברות תעופה. "אנחנו רוצים להאמין שפלוסי פועלת בתום לב ושנוכל להגיע להתקדמות כלשהי בהמשך", אמרה פארה. אתמול היה היום השלישי ברציפות לשיחות בין מנוצ'ין ופלוסי.

 

האופטימיות לגבי האפשרות של הסכם תדלקה את העליות שנרשמו במחירי המניות בארה"ב, והכינה את הבמה לשבוע שני של עליות בוול סטריט. אך מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל הטיל ספק לגבי האפשרות של חקיקת חבילת סיוע לפני הבחירות, למרות שהוא לא השתתף בעצמו בשיחות. "הקרבה לבחירות והפערים בדעות לגבי מה שנחוץ כרגע אינם מעודדים", כך אמר מקונל לכתבים מביתו שבקנטאקי. רפובליקנים בסנאט הזהירו שהם עשויים לא לתמוך בחבילת סיוע שקרובה לרף שני טריליון הדולר. פלוסי, לעומת זאת, הדגישה בראיון שנתנה את החשיבות במתן סיוע לממשלות המקומיות כדי שיוכלו לשלם את משכורתיהם של כוחות המשטרה, הרפואה, ועובדי סיוע נוספים.

x