$
קורונה

רג'נרון מבקשת מה-FDA אישור חירום לקוקטייל הנוגדנים הניסיוני שקיבל טראמפ

לפי הודעת חברת התרופות, הטיפול באמצעות הקוקטייל - שנשיא ארה"ב טען ש"הבריא" אותו מקורונה - יהיה זמין בשלב ראשון ל-50 אלף חולים בלבד; זאת בניגוד לדבריו של טראמפ, שטען כי קיימות "מאות אלפי" מנות שהוא יידאג שיהיו זמינות לציבור האמריקאי בחינם. בשלב זה אין מספיק הוכחות לכך שהטיפול הזה הוא הסיבה לשיפור בהרגשתו של הנשיא

שירות כלכליסט 13:1408.10.20

חברת התרופות רג'נרון (Regeneron) הודיעה כי הגישה בקשה למנהל התרופות והמזון הפדראלי (FDA) לאישור חירום של קוקטייל הנוגדנים הניסיוני שניתן לדונלד טראמפ בסוף השבוע. טראמפ עצמו טען שהטיפול הזה "הבריא" אותו מקורונה.

 

 

מטה חברת רג'נרון מטה חברת רג'נרון צילום: רויטרס

 

לפי החברה, בעתיד הקרוב הגישה לתרופה תהיה מוגבלת מאד, שכן יש לה מספיק מנות רק ל-50 אלף חולים; זאת בעוד שבסרטון שפרסם טראמפ הוא טען שיש "מאות אלפי" מנות שהוא יידאג שיהיו זמינות לציבור האמריקאי בחינם. על אף האופטימיות של טראמפ, עוד אין מספיק הוכחות לכך שהטיפול הזה הוא הסיבה לשיפור בהרגשה שלו, והרופאים שלו עדכנו כי קיבל גם תרופות נוספות.

 

הטיפול של רג'נרון הוא קוקטייל המורכב משני נוגדנים חזקים שלפי ההנחה מגבירים את התגובה של מערכת החיסון לנגיף, ותוצאותיו המוקדמות נראות מבטיחות. בהודעה לעיתונות טענה החברה כי הטיפול הפחית את רמות הנגיף בעיקר באנשים שלא הצליחו לייצר נוגדנים בעצמם, אך החברה עוד לא פרסמה נתונים מפורטים לחיזוק הטענה, והניסויים הקליניים עוד לא הושלמו.

 

התרופה של רג'נרון התרופה של רג'נרון צילום: שאטרסטוק

 

החברה קיבלה מעל ל-500 מיליון דולר מהממשל הפדראלי כדי לפתח ולייצר את הטיפול הניסיוני, כחלק ממאמצי הממשל למצוא חיסונים וטיפולים לקורונה.

 

לפי החברה, בחודשים הבאים יהיו לה מספיק מנות ל-300 אלף חולים, ובהתאם להסכם שלה עם הממשל - המנות הללו יחולקו בחינם. באוגוסט הכריזה רג'נרון על שיתוף פעולה עם חברת התרופות רוש על מנת להגדיל את הייצור ל-250 אלף מנות בחודש עד השנה הבאה.

x