$
בשולי החדשות

הדינוזאור היקר בעולם: 'סטאן' נרכש ב-32 מיליון דולר

בתום תחרות עזה של מציעים הושלמה אתמול בכריסט'יס המכירה הפומבית של מלך הדינוזואורים, שגילו 67 מיליון שנה; ההערכה המוקדמת היתה למחיר מקסימאלי של 8 מיליון דולר; השיא הקודם במכירה פומבית של שלד דינוזואור נרשם ב-1997 ועמד על 8.4 מיליון דולר

שירות כלכליסט 09:2807.10.20

מחירון העצמות היבשות: בית המכירות כריסטי'ס מכר שלד של "מלך הדינוזאורים" טירנוזאורוס רקס (המכונה "Stan"), בן 67 מיליון שנה, תמורת 27.5 מיליון דולר (Tyrannosaurus rex). אורכו של השלד הכולל 188 עצמות מקוריות עומד על 11 מטר.  

המכירה הושלמה אתמול בערב, לאחר "מלחמת" הצעות שנמשכה 10 דקות. המחיר הראשוני על השלד של מלך הדינוזוארים עמד על 3 מיליון דולר ומייד עם פתיחת המכירה החלו נציגי המציעים בניו יורק ובלונדון להקפיץ את ההצעות ל-15, 20 ו-25 מיליון דולר, עד להצעה הסופית האמורה.

 

הרוכש האנונימי המאושר יידרש לשלם עמלות מיוחדות, ידועות מראש, שיקפיצו את המחיר בפועל ל-32 מיליון דולר – כמעט פי 4 מהערכות השווי המוקדמות שעמדו על כ-8 מיליון דולר. בכריסטי'ס מסרו כי ייתכן ששמו של הרוכש יפורסם בימים הקרובים.

 

השיא הקודם הידוע ברכישת שלד ממשפחת הדינואזוארים עמד על 8.4 מיליון דולר (כולל עמלות), וגם גם הוא נרשם במכירה של סות'ביס, בשנת 1997. אז הרוכש היה מוזיאון הטבע של שיקגו, ה- Field Museum.  

  

'סטאן' נקרא על שמו של סטאן סאקריסון (Stan Sacrison), שמצא את העצמות הראשונות שלו בשטח פרטי שחוצה את דרום דקוטה, וויומינג ומונטנה. המוכר הוא מכון המחקר הגיאולוגי של דרום דקוטה.

 

 צילום: רויטרס

x