$
בשולי החדשות

שיא במכירה פומבית: בקבוק וויסקי מקאלן נמכר ב-1.9 מיליון דולר

מדובר במחיר הגבוה ששולם אי פעם במכירה פומבית על בקבוק עם משקה אלכוהולי. הוויסקי בבקבוק זוקק לפני 93 שנה וכל כוס משקה ממנו שוות ערך ל-42 אלף דולר

שירות כלכליסט 15:0526.10.19

בקבוק וויסקי מעודן ונדיר של מבשלת מקאלן הסקוטית נמכר תמורת 1.9 מיליון דולר ביום חמישי האחרון בבית המכירות סות'ביס - המחיר היקר ששולם אי פעם במכירה פומבית עבור משקה אלכוהולי (כולל יין).

 

 

זוהי הפעם השנייה שבקבוק ווינטג' מהסוג הזה עושה היסטוריה במכירה פומבית. רק בשנה שעברה בקבוק מאותו אוסף שבר את שיא כל הזמנים (עד אז) ונמכר בסכום של 1.2 מיליון דולר בבית המכירות כריסטיס שבלונדון.

 

הוויסקי בבקבוק הנחשק זוקק ב-1926, והוא מגיע מחבית מספר 263. מתוך 40 הבקבוקים שהופקו מהחבית הזו, רק 14 תויגו כמעודנים ונדירים כמו הבקבוק שנמכר ביום חמישי האחרון. בקבוק ה-700 מיליליטר מכיל 45 כוסות של 15 מיליגרם, כך שבעליו החדשים ילגמו כל כוס ב-42 אלף דולר.

 

כוס וויסקי ב-42 אלף דולר. הבקבוק ששבר את כל השיאים כוס וויסקי ב-42 אלף דולר. הבקבוק ששבר את כל השיאים צילום: סותבי׳ס

 

"החשמל בחדר המכירה היה מוחשי", אמר ג׳וני פואל, מומחה האלכוהול של סות'ביס, בהצהרה. "הקהל הריע כאשר הפטיש חתם את המכירה של הוויסקי בן ה-93, במה שהוא כנראה אחד הרגעים היותר מרגשים בהיסטוריית מכירות הוויסקי״". 

 

בקבוק הוויסקי משנת 1926 היה גיבור הערב במכירה שבה נמכרו יותר מ-460 בקבוקי וויסקי מאוספו הפרטי של מומחה, אנין טעם. כל הקולקציה נמכרה בסכום כולל של 10 מיליון דולר במכירה הראשונה שקיימה סות'ביס לקולקציית וויסקי בבעלות אדם אחד.

 

חבית מספר 263 היא חבית מיליוני הדולרים של המזקקה הסקוטית, הופקו ממנה כמה מהבקבוקים המבוקשים ביותר שהגיעו למכירה פומבית. תכולתה הוכנסה לבקבוקים ב-1986 אחרי הבשלה של שישה עשורים בעץ אירופי במזקקות של מקאלן ליד נהר ספי בסקוטלנד. מהקולקציה שהופקה מחבית 263 יצאו עד היום שישה בקבוקים ששברו שיאים מתחילת 1986, כאשר אז נמכר הראשון בניו-יורק תמורת 6,411 דולר, וקבע בזמנו את שיא גינס ל"אלכוהול היקר ביותר בעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x