$
כלכלה ומדיניות

הסגר שלח מיליונים ללגו – החברה פותחת 120 חנויות חדשות

לגו דיווחה היום על צמיחה של 7% בהכנסות ושל 11% ברווח התפעולי במחצית הראשונה של השנה; מספר המשתמשים באתר של לגו הוכפל ל-100 מיליון, מספר הערכות היקרות שנמכרו גדל פי 2.5

שירות כלכליסט 18:2102.09.20

מיליוני האנשים שהמגיפה הזו סגרה בבית חיפשו לעצמם דרכים יצירתיות יותר או פחות להעביר את הזמן שהתפנה להם לפתע – עם עצמם או עם המשפחה. הבחירה של חלק מהם לחזור למשחקי הלגו המוכרים הפכה את החברה הדנית לאחת החברות המעטות שיצאו מחוזקות מהמשבר.

 

לגו דיווחה היום על צמיחה של 7% בהכנסות במחצית הראשונה של 2020 ל-2.5 מיליארד דולר (15.7 מיליארד קרונות דניות), הרווח התפעולי עלה ב-11% ל-622 מיליארד דולר (3.9 מיליארד קרונות).

 

מטה לגו מטה לגו צילום: רויטרס

 

האונליין סייע ללגו לספק את הביקושים העצומים – מספר הביקורים באתר החברה במהלך המחצית הראשונה עמד על 100 מיליון, מול כ-50 מיליון במחצית המקבילה. מספר הערכות המורכבות, הגדולות והיקרות שנמכרו הוכפל ב-2.5 בהשוואה למחצית הראשונה של 2019.

 

בחברה מתעקשים עם זאת שהחנויות הפיזיות ימשיכו לפרוח גם בהמשך, בשל חווית הקניה של לגו. "אנחנו מעניקים לאנשים את החוויה של המותג בחנויות שלנו. כשהן נפתחו מחדש אחרי הסגר, היו בהן תורים ארוכים", אמר המנכ"ל נילס כריסטיאנסן (Niels Christiansen).

 

לא מדובר רק בהצהרות בעלמא. לגו מודיעה היום כי למרות איום המגיפה, במהלך השנה הנוכחית ייפתחו בסך הכול 120 חנויות חדשות - 46 מהן כבר החלו לפעול במחצית הראשונה.

 

לגו מפעילה היום 612 חנויות ברחבי העולם והיא צומחת במהירות בשוק הסיני – בהתאם, מתוך 80 מתוך החנויות החדשות האמורות ייפתחו ברחבי סין.

 

כריסטיאנסן ציין בין היתר כי אחד המאפיינים הבולטים של הפעילות במחצית הראשונה הוא עלייה חדה במספר המבוגרים שהחלו לשחק בערכות לגו. "יש לנו היום יותר ממיליון בוגרים רשומים באתר שלנו. זיהינו התפתחות מאד חיובית במהלך תקופת הסגר של הקורונה, שמשפחות החלו לבנות יחד ערכות של לגו".
x