$
קורונה

דיווח שוטף

ארגון הבריאות: חיסון לבדו לא יספיק להדברת הקורונה

לפי מנכ"ל הארגון, יש צורך בשינויים קבועים בהרגלי היום יום; ארה"ב: יום שלישי ברציפות עם יותר מ-1,000 מתים מקורונה; בייג'ינג: הרשויות ביטלו חובת עטיית המסיכה באוויר הפתוח; קרואטיה: "החלטת בריטניה בנושא הבידוד - לא הוגנת, אך לגיטימית"

כלכליסט ו-ynet 19:4921.08.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

 

19:50 - ארגון הבריאות: חיסון לא יספיק להדברת הקורונה

 

ארגון הבריאות העולמי מסר היום כי חיסון לקורונה אמנם יהיה "כלי חיוני" במאבק בנגיף, אך הוא לבדו לא יספיק להדברת המגפה, בפרט שאין ערובה כי יימצא חיסון שכזה. המנכ"ל טדרוס אדהאנום אמר שמנהיגי העולם והציבור צריכים ללמוד איך להתנהל במציאות זו ולסגל שינויים קבועים בהרגלי היום יום שלהם כדי להוריד את מגפת הקורונה לרמות נמוכות.

 

 

ארגון הבריאות העולמי ארגון הבריאות העולמי צילום: איי אף פי

 

לדבריו, "העניינים לא ישובו לקדמותם", ומבט בהיסטוריה מלמד שמגיפות שינוי כלכלות וחברות. הוא אף ציין כי המגפה הדגישה את הצורך בשינוי בתגובות למשבר האקלים: "הקורונה העניקה לנו הצצה לעולמנו כפי שהוא צריך להיות: שמיים ונהרות נקיים".

 

17:00 - יום שלישי ברציפות עם יותר מ-1,000 מקרי מוות מקורונה בארה"ב

 

מספר הנדבקים מקורונה בארה"ב עמד אתמול על יותר מ-46 אלף ונרשמו יותר מ-1,000 מתים, כך לפי ניו יורק טיימס.

 

זהו היום השלישי ברציפות בו נרשמים יותר מ-1,000 מתים בארה"ב. בסך הכל נרשמו במדינה 5.58 מיליון מקרי קורונה ומעל 174 אלף מקרי מוות. 

 

 

16:15 -  בדיקות המוניות בהונג קונג בסיוע סיני

 

הונג קונג תערוך בדיקות המוניות לאיתור הקרונה החל מה-1 בספטמבר, כך לדברי המושלת קארי לאם. צוות של 60 אנשים מסין יסייעו לגורמי הבריאות המקומיים, וזאת לראשונה מאז פרוץ המשבר.

 

בעיר דווח עד כה על יותר מ-4,600 מקרי הידבקות, כשבראשית החודש נמנו 1,200 מקרים.

 

14:15 - קרואטיה: "החלטת בריטניה בנושא הבידוד - לא הוגנת, אך לגיטימית"

 

שר התיירות של קרואטיה, פראנו מטוסיק, אמר כי החלטת בריטניה שלפיה בריטים שישובו מהמדינה אחרי יום שבת ייאלצו להיכנס לבידוד של 14 יום - היא "לא הוגנת, אך לגיטימית". כך מדווחת BBC. בקרואטיה שוהים כיום כ-17 אלף תיירים בריטים.

 

לדברי מטוסיק, העלייה במספר הנדבקים במדינה נובעת מאי שמירה על כללי הריחוק החברתי במועדונים. "הצעירים לא לוקחים את הקורונה ברצינות", הוסיף.

 

קרואטיה הגבילה את מועדוני הלילה, כך שהם נאלצים להיסגר בחצות. ואולם רבים במדינה סבורים כי יש לסגור אותם כליל.

 

לעומת בריטניה, גרמניה הגדירה שני אזורים בקרואטיה כ"אדומים". סלובניה איפשרה לתושביה לחזור מהמדינה השכנה עד יום שני - אחרת ייאלצו להיכנס לבידוד.

 

 

 

דוברובניק, קרואטיה דוברובניק, קרואטיה צילום: שאטרסטוק

 

12:55 - בייג'ינג: הרשויות ביטלו חובת עטיית המסיכה באוויר הפתוח 

 

רשויות הבריאות בבירת סין בייג'ינג ביטלו את החובה לעטות מסכות פנים תחת כיפת השמים - לאחר שבמשך 13 ימים רצופים לא דווח בעיר על אף הדבקה.

 

ואולם למרות ההקלה, רבים מתושבי בייג'ינג המשיכו לעטות מסכות ברחובות העיר. חלקם אמרו שהם מרגישים בטוחים עם המסכה, ואחרים טענו שלחץ חברתי לעטיית מסכה היא הסיבה לכך.

 

"אני חושבת שאוכל להסיר את המסכה שלי מתי שארצה, אבל עליי לראות האם אחרים יקבלו זאת, כי אני מפחדת שאנשים ייבהלו אם יראו אותי בלי מסכה", אמרה תושבת בייג'ינג בת 24 לרויטרס.

 

זוהי הפעם השנייה שהרשויות בבייג'ינג מקלות את ההנחיות על עטיית מסכה בבירה, אשר חזרה לשגרה כמעט מלאה אחרי שני סבבים של סגר. המרכזים העירוניים למניעת מחלות הודיעו לראשונה שהתושבים יכולים לצאת החוצה בלי מסכות באפריל, אך הפכו את ההחלטה ביוני, לאחר שזוהתה התפרצות בשוק סיטונאי גדול בדרום העיר.

 

סין לא דיווחה על אף מקרה הדבקה מקומי בחמשת הימים האחרונים לאחר שהשתלטה בהצלחה על התפרצויות בבירה, בעיר שינג'יאנג, ובמקומות נוספים. מומחים טוענים שהמפתח להצלחתה היא האכיפה הנוקשה של ההנחיות, כולל עטיית מסכות, בידוד ביתי, והשתתפות בבדיקות המוניות.

 

 אתמול דיווחו הרשויות הסיניות על 22 חולי קורונה שהגיעו למדינה מחו"ל. גבולות המדינה סגורים בפני רוב הנוסעים שאינם אזרחים סינים. סין דיווחה על 84,917 מקרי הדבקה מאז תחילת המגפה.

 

 

בייג'ינג בייג'ינג צילום: רויטרס

 

 

12:20 - פולין: שיא במספר הנדבקים בקורונה ביממה

 

בפולין אובחנו ביממה החולפת 903 נדבקים בקורונה. זהו הנתון היומי הגבוה ביותר במדינה מאז התפרצות המגפה. עד כה מתו בפולין מהנגיף 1,938 בני אדם.

 

 

11:00 - דרום קוריאה: מספר הנדבקים היומי - הגבוה מאז מרץ

 

בדרום קוריאה אובנו עוד 324 חולי קורונה - העלייה היומית הגבוהה ביותר מאז מרץ.

 

 

 

בדיקות קורונה בדרום קוריאה בדיקות קורונה בדרום קוריאה צילום: רויטרס

 

10:45 - גייטס: "הרע מכל עוד לפנינו - מיליונים ימותו בעולם מקורונה"

 

קרוב ל-800 אלף בני אדם כבר מתו ברחבי העולם מנגיף הקורונה, כך על פי נתונים עדכניים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס; ואולם מייסד מיקרוסופט, המיליארדר ביל גייטס, חוזה כי "הרע ביותר עוד לפנינו", וכי מספר המתים יגיע לבסוף למיליונים.

 

לדבריו, מדינות מתפתחות, בהן מערכות הבריאות והכלכלות כבר נאבקות, הן המקום בו הכאב יהיה הקשה ביותר, הוא הסביר בראיון שנתן ל"אקונומיסט".

 

 

ואולם ארה"ב מתמודדת גם עם בעיות ייחודיות לה, כאשר הפוליטיקה ותאוריות הקונספירציה תורמות למה שהוא כינה "תגובה מאכזבת".

 

09:00 - פייזר וביונטק: החיסון לקורונה צפוי להיות מוגש לבחינת הרגולטורים באוקטובר

 

פייזר וביונטק הודיעו כי החיסון שהן מפתחות לקורונה נמצא בדרך להגשה לבחינת הרגולטורים באוקטובר. החברות מסרו כי פחות מ-20% מהמשתתפים בניסויים שהן עורכות בארה"ב ובגרמניה פיתחו תסמינים של חום קל עד בינוני. בחודש הקודם חתמו פייזר וביונטק על הסכם למכירת 100 מיליון מנות של החיסון לממשל האמריקאי תמורת 2 מיליארד דולר.

 

 

ראש ממשלת הונגריה: נחמיר את המגבלות על הכניסה למדינה מספטמבר

 

הונגריה תחמיר את ההגבלות על הכניסה לשטחה מ-1 בספטמבר, כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. כך הודיע ראש הממשלה ויקטור אורבן בריאיון לתחנת הרדיו הממלכתית במדינה.

 

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: רויטרס

 

 

x