$
תעשייה ופיננסים

צעד סימלי: בואינג מוותרת על השם מקס מדגם המטוסים שקורקעו

בואינג מוותרת ככל הנראה על המילה "מקס" בשם של המטוסים המקורקעים שלה, והחלו לכנות אותם 737-8 במקום 737 מקס. המטוסים מדגם זה קורקעו לפני למעלה משנה לאחר שתי התרסקויות שגרמו למותם של 350 אנשים

שירות כלכליסט 11:4420.08.20

בואינג מוותרת ככל הנראה על המילה "מקס" בשם של המטוסים המקורקעים שלה, והחלו לכנות אותם 737-8 במקום 737 מקס.

 

השם החדש שימש עד כה רק במזכרים פנימיים בחברה, ונחשף לראשונה בהצהרה שפרסמו בבואינג, שבה הודיעו על ההזמנה הראשונה עבור המטוסים הבעייתיים מאז שקורקעו. לפי ההצהרה, חברת התעופה הפולנית אנטר אייר הזמינה ארבעה מטוסים מהדגם. "על אף המשבר הנוכחי, חשוב להסתכל על העתיד", נמסר בהודעה שפרסמו הפולנים. "לכן הסכמנו להזמין מטוסי 737-8 נוספים. לנוכח הבדיקות הקפדניות שעוברים מטוסי 737 מקס, אני משוכנע שזה יהיה המטוס הטוב ביותר בעולם לעוד שנים רבות".

 

בואינג 737-8 (לשעבר מקס) בואינג 737-8 (לשעבר מקס) צילום: Boeing

 

המטוסים קורקעו לפני למעלה משנה לאחר שתי התרסקויות שגרמו למותם של 350 אנשים אחת באינדונזיה ב-2018 והשנייה באתיופיה ב-2019. בעקבות זאת בוטלו השנה מעל 400 הזמנות למטוסים, כך לפי הודעה שפרסמה בואינג בשבוע שעבר. עם זאת, אתמול (ד') הודיעה יצרנית המטוסים על ההזמנה החדשה של אנטר אייר.

 

אף שמדובר בצעד סמלי, האנליסטים מציינים כי מדובר בהזמנה קטנה וכי קרוב לוודאי שהחברה קיבלה הנחה משמעותית.

 

בבואינג מקווים כי יזכו באישור להחזיר את המטוסים לפעילות בתחילת השנה הבאה, אך בו בזמן הודיעו על צמצום הייצור. מלבד הפגיעה כתוצאה מקרקוע המטוסים, בואינג ספגה מכה כתוצאה מהשלכות משבר הקורונה על תעשיית התעופה.

x