$
כלכלה ומדיניות

אפליקציית המסחר רובין הוד הודיעה על גיוס הון עצמי לפי שווי של 11 מיליארד דולר

קרן הגידור הניו יורקית D1 Capital Partners השקיעה בחברה 200 מיליון דולר; ברבעון הראשון של השנה צירפה רובין הוד לשורותיה כ-3 מיליון לקוחות חדשים, בעקבות משבר הקורונה והשלכותיו. מטרת הפלטפורמה היא להפוך את המסחר בשוק ההון לנגיש לכל, באמצעות מסחר חינמי בניירות ערך

שירות כלכליסט 19:5017.08.20

אפליקציית המסחר והפינטק האמריקאית רובין הוד הודיעה היום (ב') כי גייסה הון עצמי חדש תחת הערכת שווי של 11 מיליארד דולר, כמעט שליש יותר מהזרמת הכספים הקודמת שלה לפני חודש. פלטפורמת המסחר שבבעלות פרטית הרוויחה מעלייה בשימוש בזמן מגפת הקורונה.

 

קרן הגידור הניו יורקית D1 Capital Partners השקיעה בחברה 200 מיליון דולר ונתנה לה הערכת שווי בגובה 11.2 מיליארד דולר. זאת לעומת הערכת שווי בידי משקיעים פרטיים שנערכה ביולי, ועמדה על 8.6 מיליארד דולר.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

 

מייקל אנדרהיל, מנהל השקעות ראשי בקפיטל אינוביישנס, מנהלת קרנות שמשקיעה בהנפקות ראשוניות לציבור, אמר כי הוא מצפה שהחברה תתקדם להנפקה בקרוב. "כשרואים קפיצה מהסוג הזה של הערכה, זה מראה שהמהירות והתנופה נמצאות לצידם", הוא אמר.

 

לפי אנשי רובין הוד, הם ישתמשו בכספים האחרונים שגויסו כדי "לבנות את מוצר הליבה שלנו ולשפר את חוויית המשתמש". הפלטפורמה התגלתה כאחת המנצחות הגדולות מפריחת המסחר במניות השנה, כאשר שחקנים חדשים שנמצאו בסגרים נכנסו לראשונה להשקעות בשווקים ועזרו לשוק המניות בארה"ב לזנק חזרה מהשפל של מרץ לשיאים חדשים.

 

ברבעון הראשון של השנה צירפה לשורותיה רובין הוד שלושה מיליון לקוחות חדשים והרחיבה את קהל המשתמשים שלה, שעומד על יותר מ-13 מיליון. ביוני, לפי נתוני החברה, היא האפילה על מתחרותיה הנסחרות בשוק, בכללם צ'רלס שוואב ו-ETrade במדד "עסקאות הכנסה ממוצעת יומיות" (Daily average revenue trades), שמודד פעילות בתעשייה.

 

רובין הוד הושקה במטרה להפוך את המסחר לנגיש לכולם באמצעות מסחר חינמי בניירות ערך. היא נתקלה במספר קשיים השנה, כאשר בפברואר ומרץ הפלטפורמה חוותה הפסקות פעילות חוזרות ונשנות כתוצאה מנפילות חדות של מחירי ניירות ערך שהביאה משתמשים להציף אותה. בעקבות כך, קבוצת לקוחות הגישה נגדה תביעה ייצוגית בקליפורניה.

x