קורונה

ארה"ב מחדדת את ההנחיות: מי שהבריא מקורונה חסין לשלושה חודשים

המרכז האמריקאי לבקרת מחלות CDC קובע בהנחיותיו החדשות כי מי שהבריא מהנגיף לא זקוק לסגר, ובמשך 3 חודשים יכול להתרועע עם כל אדם, אלא אם הוא מפתח תסמינים

שירות כלכליסט 22:5414.08.20

אם הבראתם מנגיף הקורונה ואתם כרגע מתאוששים - אתם מוגנים לפרק זמן של שלושה חודשים - כך קובע המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) בעדכון האחרון שהוציא להנחיותיו.  

 

במסגרת העדכון קובע המרכז כי חולים שהחלימו מהנגיף יכולים להתרועע ללא חשש עם אנשים אחרים לשלושה חודשים. 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: שאול גולן

 

ביוני מצא מחקר כי רמות הנוגדנים עשויות לעלות במשך חודשיים-שלושה אצל חולים שחוו תסמינים קלים של המחלה או שלא הופיעו אצלם תסמינים כלל.

 

כעת צועד ה-CDC צעד נוסף וקובע באופן רשמי בהנחיות כי "אנשים שנמצאו חיוביים ל-Covid-19 אינם זקוקים לסגר ואינם צריכים להיבדק שוב עד שלושה חודשים - כל עוד הם לא מפתחים תסמינים שוב", נכתב בהנחיות. "אנשים שמפתחים תסמינים שוב בתוך שלושה חודשים מההתמודדות הראשונה שלהם עם הנגיף עשויים להידרש להיבדק שוב, אם אין גורם אחר שאחראי לתסמינים שלהם".

 

ל-וירוסים אחרים הדומים לקורונה, לדוגמה ה-SARS, יש נוגדנים שלדעת המדענים יכולים להופיע בפרק זמן של עד כשנה. בימים הראשונים להתפשטות נגיף הקורונה בארצות הברית קיוו מדענים שנוגדנים לנגיף החדש יימשכו לפחות שנה כמו ה-SARS.

 

מחקר שפורסם במאי מצא כי אנשים שהחלימו מהנגיף יכולים לחזור לעבודה בבטחה, אך עדיין לא היה ברור כמה זמן הם עשויים להיות מוגנים.

 

הרופאים דיווחו על מקרים מסוימים של אנשים שנדבקו פעם שנייה בקורונה לאחר ההחלמה, אך על פי הערכות המומחה מדובר היה ככל הנראה בהופעה מחודשת של תסמינים שמיוחסת להופעה הראשונית של המחלה.
x