שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

קידום שוויון מגדרי במומבאי: הרמזורים והתמרורים בעיר יתחדשו בדמות נשית

לפי הדיווחים, דמות הגבר ברמזורים תוחלף בדמות נשית ביותר מ-100 מעברי חצייה ברחבי העיר, שתהיה הראשונה בהודו לעשות את השינוי. הרשויות: "הסמלים ברמזורים מייצגים את האופי של העיר, שהיא מאמינה בשוויון מגדרי ומעצימה נשים. זוהי רק ההתחלה"

שירות כלכליסט 13:5704.08.20
הרמזורים והתמרורים במומבאי יתחדשו בדמות נשית, וזאת בניסיון לקדם שוויון מגדרי בעיר שהפכה בכך לראשונה בהודו שעושה זאת. לפי הדיווחים, הרשויות יחליפו את דמות הגבר ברמזורים הירוקים והאדומים בדמות נשית ביותר מ-100 מעברי חצייה ברחבי העיר. המהלך נועד גם להפוך את העיר לידידותית יותר להולכי רגל.

 

 

 

"הסמלים ברמזורים מייצגים את האופי של העיר...שהיא מאמינה בשוויון מגדרי ומעצימה נשים. זוהי רק ההתחלה", מסר קיראן דיגהאבקר, בכיר ברשות המוניציפאלית של מומבאי. התומכים מדגישים כי אף שמדובר בשינוי קטן הוא דווקא משמעותי. בערים רבות בהודו, נשים כמעט ואינן מסתובבות ברחובות.

 

"אם דור של ילדות קטנות יגדל לראות דמויות נשיות ברמזורים, זה מעביר מסר קטן אך עוצמתי שנשים שייכות במרחב הציבורי", הדגישה שילפה פהדקה, מרצה למדעי החברה. "הנוכחות של סמל מסוג זה במרחב הציבורי עשויה לבטל את התפיסה שהאדם שמדמיינים ברחוב הוא תמיד גבר", הוסיפה.

 

רמזור עם דמות נשית במומבאי רמזור עם דמות נשית במומבאי צילום: AUThackeray/Twitter Photo

 

 

כחלק מהמאמצים להפוך לעיר בטוחה יותר לנשים, במומבאי פועלים כבר קרונות רכבת המיועדים לנשים בלבד וכן יש מושבים שמורים לנשים באוטובוסים. בדומה, בדלהי הכריזו בשנה שעברה כי נשים יוכלו לנסוע בחינם בתחבורה הציבורית, וזאת על מנת לעודד את הניידות של הנשים. כמו כן, מספר ערים ברחבי הודו מחלקות אופניים בחינם לנערות כדי להבטיח שיישארו בלימודים ולא ינשרו בשל מחסור בתחבורה ציבורית בטוחה עבורן.

 

מומביי לא לבד. בערים רבות בגרמניה, בהולנד ואף בז'נבה בשוויץ כבר התקינו דמויות נשיות ברמזורים, ובמלבורן באוסטרליה הרשויות משתמשות בדמות נשית כדי לקדם שוויון מגדרי מאז 2017.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x