$
כלכלה ומדיניות

לורד אנד טיילור, רשת הכלבו הוותיקה ביותר בארה"ב, הודיעה על פשיטת רגל

רשת הכלבו הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'אפטר 11), ובכך הצטרפה לקמעונאיות ידועות שהתקשו לשרוד את משבר הקורונה, ביניהן רשתות הכלבו ניימן מרקוס וג'יי.סי. פני

שירות כלכליסט 08:5303.08.20
לורד אנד טיילור (Lord & Taylor), רשת הכלבו הוותיקה ביותר בארה"ב, הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'אפטר 11), ובכך הצטרפה למספר גדל והולך של קמעונאיות ידועות שהתקשו לשרוד את משבר הקורונה, ביניהן רשתות הכלבו ניימן מרקוס וג'יי.סי. פני.

 

 

 

הרשת המפורסמת הוקמה בניו יורק ב-1826, אך בשנים האחרונות התקשתה למשוך לקוחות אמידים וצעירים לחנויות, וב-2017 אף מכרה ל- WeWork את הבניין המפורסם בשדרה החמישית בו שכנה חנות הדגל שלה עבור 850 מיליון דולר. היא נרכשה בשנה שעברה על ידי סטארט-אפ השכרת הבגדים Le Tote ששילם להדסון ביי, הבעלים של סאקס פיפת' אווניו 75 מיליון דולר עבור הרשת, אולם גם החברה הזו הגישה בקשה לפשיטת רגל. Le Tote קיוותה להחיות את המותג המקרטע על ידי הוספת מינוי לאיפור, הקמת בוטיקים למדידות ושירותים נוספים שכוונו ללקוחות מדור המילניום. לורד אנד טיילור מפעילה בסביבות 40 סניפים ברחבי ארה"ב, מרביתם בקניונים.

 

בניין רשת האופנה לורד אנד טיילור בניין רשת האופנה לורד אנד טיילור צילום: רויטרס

 

התפרצות הקורונה שהובילה לסגירת אלפי חנויות והוצאתם לחל"ת של מעל מיליון עובדים פגעה בתעשיית הקמעונאות, שגם ככה נמצאת במשבר בשנים האחרונות, בין השאר על רקע המעבר לקניות מקוונות.

 

לפי הודעת החברה, היא מחזיקה בין 100-500 מיליון דולר הן בנכסים והן בחובות. הנושים הגדולים ביותר שלה כוללים מותגים מוכרים כמו ראלף לורן לו היא חייבת 3.5 מיליון דולר, מייקל קורס עם חוב של 2.2 מיליון דוולר ולו'ריאל לנקום עם חוב של 1.2 מיליון דולר.

x