$
כלכלה ומדיניות

לאחר חודשיים: החללית של SpaceX חזרה בשלום לכדור הארץ

לאחר מעט יותר מחודשיים בתחנת החלל הבינלאומית - חזרו הערב האסטרונאוטים דגלאס (דאג) הרלי ורוברט (בוב) בנקן לכדור הארץ בחללית של SpaceX. החללית נחתה במי מפרץ מקסיקו

ynet 22:2902.08.20

עידן חדש בחלל: האסטרונאוטים האמריקנים דגלאס (דאג) הרלי ורוברט (בוב) בנקן, ששוגרו לחלל בסוף חודש מאי בחללית פרטית של חברת SpaceX מאדמת ארצות הברית, נחתו הערב (יום א') בשעה 21:48 (שעון ישראל) במפרץ מקסיקו.

 

במשך כחודשיים שהו האסטרונאוטים, שהיו הראשונים ששוגרו לחלל מאדמת ארצות הברית מאז 2011, בתחנת החלל הבינלאומית. בזמן שהותם בחלל ביצעו השניים ניסויים מדעיים. בנקן השתתף בארבע הליכות חלל יחד עם מפקד תחנת החלל, כריס קסידי.

 

 

 

 

 

 

 

לאחר שהחללית נכנסה לאטמוספירה - היא פתחה כמה מצנחים כדי להאט את מהירותה. החללית נחתה באזור שנקבע במפרץ מקסיקו, שם ממתינות לה ספינות של הצי האמריקני ובהן בין היתר בכירים בסוכנות החלל האמריקנית.

 

החללית נוחתת במפרץ מקסיקו החללית נוחתת במפרץ מקסיקו צילום: איי פי

 

השיגור במאי השיגור במאי צילום: איי פי

 

 

דאגלס הרלי ורוברט בנקן נאס"א בדראגון קרו דאגלס הרלי ורוברט בנקן נאס"א בדראגון קרו צילום: ספייס אקס

 

 

מדובר גם בפעם הראשונה שבני אדם שוגרו לחלל ומוחזרים לכדור הארץ בחללית של חברה פרטית. נאס"א בחרה למשימה ההיסטורית שני אסטרונאוטים מנוסים. בנקן (50) כבר היה בשתי משימות בחלל. דאג הארלי (53) השתתף גם הוא בשתי משימות של מעבורות חלל. הארלי היה למעשה במשימה המאוישת האחרונה ששוגרה לחלל מאדמת ארצות הברית. הוא היה אחד מארבעת אנשי הצוות של מעבורת החלל אטלנטיס ביולי 2011. לפני כמה ימים חגג בנקן את יום הולדתו ה-50 בתחנת החלל הבינלאומית.

 

 

 

x