שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

דיווח שוטף

ביל גייטס: בדיקות הקורונה המבוצעות בארה"ב הן "בזבוז מוחלט"

לטענת מייסד מיקרוסופט, הזמן הארוך שלוקח לתוצאות להגיע משמעו שאנשים לא יכולים לבודד עצמם מוקדם מספיק אם אכן יש להם את הנגיף; גרמניה ובלגיה מזהירות את אזרחיהן מפני נסיעה לאזורים מסוימים בספרד; ראש המרכז הסיני לבקרה ומניעת מחלות: "קיבלתי חיסון ניסיוני נגד הקורונה"

כלכליסט ו-ynet 19:4428.07.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

19:30 - ביל גייטס: בדיקות הקורונה המבוצעות בארה"ב הן "בזבוז מוחלט"

 

רוב בדיקות הקורונה המבוצעות בארה"ב הן "בזבוז מוחלט" כי הזמן הארוך שלוקח לתוצאות להגיע משמעו שאנשים לא יכולים לבודד עצמם מוקדם מספיק אם אכן יש להם את הנגיף, כך אמר ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט ואחד מיושבי הראש של קרן ביל ומלינדה גייטס.

 

המעבדות ברחבי ארה"ב לא הגבירו את הספק הבדיקות שלהן בשיעור שווה לקצב התפשטות הנגיף במדינה, וזמני החזרת התשובות של בדיקות הקוביד 19 המהימנות יכולים להגיע לימים ואפילו שבועות, כך טענו שתיים מהמעבדות הפרטיות הגדולות במדינה מוקדם יותר החודש. מומחי בריאות אמרו שהדבר הופך את הבידוד ואת החקירות האפידמיולוגיות לחסרות ערך למעשה, כיוון שהמדינה לא מצליחה לזהות מהר מספיק מהו מקור ההדבקה, ולהגיב אליו. "הדבר הפשוט ביותר, שקשור לטירוף הזה, הוא שצריך להחזיר כסף למי שעשה בדיקה שלוקח יותר מ-48 שעות לקבל את התוצאה שלה", כך אמר גייטס בראיון ל-CNBC ששודר היום. הבדיקה הזאת היא בזבוז גמור. מדברים על כל מיני מספרים של בדיקות, הרוב הוא בזבוז מוחלט." 

 

14:20 - רשת הכלבו הבריטית סלפרידג' תקצץ 450 משרות

 

רשת הכלבו הבריטית סלפרידג'ס מתכוונת לקצץ 450 משרות, 14% מכלל כוח האדם. הקיצוצים מגיעים על רקע הירידה המשמעותית במכירות בעקבות הקורונה. החברה מסרה כי היא מתמודדת עם "השנה הקשה ביותר" שלה ולפיכך הם נאלצים לבצע "שינויים יסודיים". המנכ"לית אן פיטצ'ר הבטיחה לעובדים שעדיין נמצאים בחל"ת כי העובדה שאינם עובדים כרגע לא תשפיע על ההחלטה האם יפוטרו. פרטים נוספים לגבי הקיצוצים אמורים להתפרסם מחר.

 

חנות סלפרידג'ס בלונדון חנות סלפרידג'ס בלונדון צילום: שאטרסטוק

 

14:10 - מדריד: הוטלה חובה לעטות מסכות כל הזמן

 

במדריד חושפים צעדים חדשים לבלימת הקורונה, ביניהם חובה לעטות מסכות כל הזמן. לפי הודעה שמסרה נשיאת המחוז איזבל דיאז איוסו, ברים ידרשו לסגור ב-1 בלילה והתקהלויות בישיבה בחוץ במסעדות תוגבל לעשרה אנשים. כמו כן, ההמלצה היא גם בבתים לא להתאסף מעל עשה אנשים, אך זו לא דרישה חוקית. עוד היא ביקשה גם להגדיל את מספר בדיקות הקורונה המתבצעות בשדה התעופה של מדריד.

 

מדריד בקורונה מדריד בקורונה צילום: איי אף פי

 

מחאת הצוותים הרפואיים במדריד מחאת הצוותים הרפואיים במדריד צילום: אי פי איי

 

 

14:05 - איראן: 235 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה

 

משרד הבריאות בטהרן מסר כי ביממה האחרונה נוספו 235 נדבקים חדשים בקורונה. הרפובליקה האסלאמית היא המדינה שנפגעה הכי קשה ממגיפת נגיף הקורנו במזרח התיכון עם 16,147 מקרי מוות.

 

13:54 - גרמניה ובלגיה מזהירות מפני נסיעה לחלקים מספרד

 

גרמניה ובלגיה הצטרפו לבריטניה באזהרה מפני נסיעה לספרד. אך בניגוד לבריטניה, שתי המדינות רק הזהירו את אזרחיהן מפני נסיעה למספר מוגבל של אזורים. בגרמניה נמסר כי נסיעות לא חיוניות לאראגון, קטלוניה ונבארה כרגע, מסוכנות. בלגיה הזהירה כי דרוש ערנות מוגברת לאנשים שחוזרים מארגון וקטלוניה.

 

10:20 - ראש המרכז הסיני לבקרה ומניעת מחלות: קיבלתי חיסון נסיוני נגד הקורונה

 

ראש המרכז הסיני לבקרה ומניעת מחלות, גאו פו, אומר כי הוזרק לו חיסון ניסיוני נגד נגיף הקורונה בניסיון לשכנע את הציבור שיש להאמין בחיסונים. כך מדווח AP. הוא לא מסר מתי קיבל את החיסון.

 

 גאו פו ראש המרכז הסיני לבקרה ומניעת מחלות גאו פו ראש המרכז הסיני לבקרה ומניעת מחלות צילום: איי פי

 

חברה סינית בבעלות המדינה הזריקה בחודש מרץ לעובדים חיסונים עוד לפני שהבדיקה אושרה על ידי הממשלה. הדבר עורר חששות אתיים בקרב כמה מומחים.

 

סין מתמודדת מול חברות אמריקאיות ובריטיות כדי להיות הראשונה שמציגה חיסון נגד הקורונה - הישג שיהיה ניצחון מדעי ופוליטי כאחד. שמונה מתריסר החיסונים הפוטנציאליים שנמצאים בשלבים שונים של בדיקות ברחבי העולם הם בסין.

 

10:00 - שר התחבורה הצרפתי: בגלל הקורונה נשקול שוב את בניית טרמינל רביעי בשארל דה גול

 

ממשלת צרפת תשקול מחדש את התוכניות להקמת טרמינל רביעי בשדה התעופה בפריז שארל דה גול בגלל ההשפעת משבר הנגיף, כך אמר שר התחבורה, ז'אן-בפטיסט ג'עבארי. "הפרויקט שאמור לקלוט 40 מיליון נוסעים נוספים עד שנת 2030 כנראה כבר לא מוצדק כפי שתוכנן", אמר ג'עבארי. לדבריו, שדות תעופה בצרפת עדיין יזדקקו להשקעה לצורך שדרוגים ויהיה עליהם לוודא שסוגים חדשים של מטוסים, כמו מטוסים המונעים על מימן, יוכלו לנחות.

 

 

נמל התעופה שארל דה גול פריז בימי הקורונה נמל התעופה שארל דה גול פריז בימי הקורונה צילום: איי אף פי

  

08:00 - ארגון הבריאות העולמי: מספר הנדבקים בעולם הוכפל בששת השבועות האחרונים

 

ראש ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדנברום ג'ברייסוס, הזהיר כי המגיפה ממשיכה להתפשט, כאשר מספר המקרים ברחבי העולם הוכפל בששת השבועות האחרונים, כמעט שישה חודשים לאחר שהוכרז "מצב חירום לבריאות הציבור".

 

 

טדרוס אבהנום ג'יבריסוס, ראש ארגון הבריאות העולמי טדרוס אבהנום ג'יבריסוס, ראש ארגון הבריאות העולמי צילום: אי.אף.פי

 

07:00 - אוניברסיטת ג'ונס הופקינס: מספר הנדבקים בקורונה בעולם -  16.4 מיליון

 

עפ"י אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, ברחבי העולם ישנם 16.4 מיליון בני אדם שאובחנו בקורונה.

 

06:00 - האו"ם: בגלל משבר הקורונה - 10,000 ילדים נוספים מתים בכל חודש מרעב

 

מגפת הקורונה וההגבלות שנלוו אליה הגבירו באופן משמעותי את מצוקת הרעב באזורים שונים ברחבי העולם. לפי דו"ח משותף לארבע סוכנויות של האו"ם, שטרם פורסם אך הגיע לידי סוכנות הידיעות AP, המשבר הביא למותם מרעב של עוד 10,000 ילדים בכל חודש. לפי הדו"ח, בכל חודש 550,000 ילדים נוספים סובלים מרעב, ובאו"ם מזהירים מההשלכות ארוכות הטווח של התרחבות התופעה. "ההשפעות של מגפת הקורונה על הביטחון התזונתי יתלוו אלינו במשך שנים ארוכות", אמרה ד"ר פרנצ'סקה ברנקה, ראש תחום התזונה בארגון הבריאות העולמי. "יהיו לכך השפעות חברתיות".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

  

הונג קונג: 145 נדבקים חדשים

 

הונג קונג דיווחה על 145 מקרים חדשים של נגיף הקורונה. המזכיר הראשי של הונג קונג, מתיו צ'אונג קין-צ'ונג, הודיע אתמול על צעדים חדשים לעיר כשהיא נלחמת בהתפרצות הולכת וגוברת.

 

05:00 - גרמניה: עוד 633 נדבקים חדשים בנגיף

 

הרשויות בגרמניה עדכנו כי מניין המאובחנים החיוביים לנגיף הקורונה במדינה עלה ביממה האחרונה ב-633, ומספר הנדבקים מפרוץ המגפה עומד כעת על 206,242 בני אדם. עוד נמסר כי ביממה החולפת מתו ארבעה חולים נוספים כתצאה מסיבוכי הנגיף ובכך עלה מניין המתים ל-9,122. מספר הנדבקים הגבוה ביותר ליממה בשבוע האחרון נרשם בסוף השבוע כשביום שישי אובחנו 815 מקרים חיוביים. אתמול הודיעה גרמניה כי תחייב בבדיקת קורונה את החוזרים ממדינות שבהן ההתפרצות קשה יותר, כמו טורקיה, מצרים וארצות הברית.

 

 

פרנקפורט בקורונה פרנקפורט בקורונה צילום: איי פי

 

 

04:55 - סין: 68 מקרים חדשים של נגיף קורונה, כולל 2 בבייג'ינג

 

סין דיווחה על 68 נדבקים חדשים בקורונה מאתמול. 2 מהם בביג'יינג. מדובר בעלייה היומית הגבוהה ביותר מאז אפריל. יום קודם לכן סין דיווחה על 61 מקרים.

 

x