שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

ביל גייטס נלחם בתיאוריות קונספירציה: "לא מתכוון להשתיל שבבים באנשים"

מייסד מיקרוסופט התייחס לממצאי סקר בארה"ב במסגרתו השיבו 28% מהנשאלים כי הם מאמינים שגייטס מנסה לקדם חיסון לקורונה כדי להשתיל שבבים במיליארדי אנשים ולעקוב אחר תנועותיהם. גייטס: "אני מקווה שתיאוריות הקונספירציה האלה ידעכו אחרי שאנשים ישמעו את העובדות"

שירות כלכליסט 18:5523.07.20
ביל גייטס מכחיש את תיאוריות הקונספירציה שגורסות כי הוא מתכוון להשתמש בחיסונים לקורונה כדי להשתיל מכשירי ניטור באנשים.  

גייטס, המיליארדר הפילנתרופ שהעמותה שהקים עם אשתו מלינדה תרמה מיליוני דולרים למאמצים לפיתוח חיסון לקורונה ולמחקרים למציאת תרופה, התייחס לסקר שערכו ביאהו ניוז יחד עם YouGov, וממנו עלו ממצאים מדהימים. במסגרת הסקר, השיבו 28% מהנשאלים כי הם מאמינים לתיאוריית הקונספירציה שטוענת כי גייטס מתכוון להשתמש בחיסון הפוטנציאלי לקורונה כדי להשתיל מיקרו שבבים במיליארדי אנשים כדי לנטר את התנועות שלהם. 

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס מייסד מיקרוסופט ביל גייטס צילום: רויטרס

 

 

"עלינו לפרסם את האמת", הגיב גייטס לממצאים בריאיון ל-CBS. "אני מקווה שזה ידעך אחרי שאנשים ישמעו את העובדות". עוד הוסיף כי הוא מעוניין למגר את המגיפה.

 

בשלב זה עוד אין תרופה מאושרת או חיסון לקורונה, שבה נדבקו קרוב ל-15 מיליון אנשים ברחבי העולם ואשר גרמה למותם של 617,415 אנשים, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מעל מאה חיסונים נמצאים בשלבי פיתוח כאשר 23 מהם נמצאים בשלב הניסויים הקליניים בבני אדם.  

 

בפברואר הודיעה העמותה של ביל ומלינדה גייטס כי תתרום 100 מיליון דולר לחקר חיסונים ותרופות, וביוני הודיעו על תרומה נוספת של 1.6 מיליארד דולר לארגון הפועל לחסן ילדים. "אנחנו רוצים לוודא שאין לנו אנשים שמתים רק כי אין להם גישה לחיסונים", אמר גייטס. "אנחנו נשיג הסכם טוב שיאפשר גישה לחיסון, ואנחנו צריכים שהעולם יקבל עסקה טובה. רבות מהחברות התחייבו לזה".

 

גייטס ציין עוד כי החיסון ככל הנראה יחייב קבלת שתי מנות, דבר שיגביל אף יותר את מספר האנשים שיוכלו להתחסן ברגע שהוא יהיה זמין.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x