$
כלכלה ומדיניות

התחזית הרשמית בפריז: "כלכלת צרפת תזנק ב-19% ברבעון השלישי"

לפי התחזית המעודכנת של לשכת הסטטיסטיקה במדינה, המכה של מגיפת הקורונה תגרור תוצר שלילי של מינוס 17% בנתוני הרבעון השני, בהמשך להתכווצות של 5% ברבעון הראשון; בסיכום השנה יעמוד התוצר הצרפתי על מינוס 9%, רמתו הנמוכה מאז החל המעקב לאחר מלחמת העולם ה-2

שירות כלכליסט 12:4608.07.20

רכבת הרים כלכלית: הלשכה הצרפתית לסטטיסיקה מפרסמת תחזית מפתיעה ומסחררת למדי לתוצר המקומי: לפי העדכון שיוצא הבוקר בפריז, הלשכה צופה צמיחה פרועה של 19% בתוצר הצרפתי ברבעון השלישי של 2020 - ושל 3% נוספים ברבעון הרביעי של השנה.  

לא הכול ורוד כמובן: בסיכום הרבעון השני צפויה צרפת להציג תוצר שלילי נוראי של מינוס 17%, בהמשך להתכווצות של 5% ברבעון הראשון. 

 

לפי המספרים הללו, בסיכום 2020 יעמוד התוצר על מינוס 9% - שיעורו הנמוך ביותר מאז תום מלחמת העולם השנייה (אז רק החל המעקב). בתחזית הנציבות האירופית שפורסמה אתמול הצפי היה לנסיגה של 10% בתוצר הצרפתי השנתי. בדומה, בעדכון שערכה הממשלה לתקציב לשנה הנוכחית חזתה התכווצות של 11% בכלכלה.

 

הממשלה הצרפתית הטילה סגר מחמיר על האוכלוסייה באמצע חודש מרץ, אך לפי לשכת הסטטיסטיקה, הכלכלה חוותה "התאוששות הדרגתית אך חדה" בשבועות שעברו מאז החלו בהסרת ההגבלות ב-11 במאי.

 

מוקדם יותר השבוע הביע נגיד הבנק המרכזי במדינה אופטימיות וטען כי ההתאוששות הכלכלית מתקדמת בקצב מהיר מהמצופה. "ההתאוששות מתקדמת לפי התרחישים החיוביים ביותר ואפילו יותר טוב מזה", אמר הנגיד פרנסואה וילרוי דה גלהו (Francois Villeroy de Galhau).

  

עמנואל מקרון נשיא צרפת עמנואל מקרון נשיא צרפת צילום: רויטרס

 

 

x