שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

ג'ף בזוס התאושש ממחיר הגירושים והונו בשיא חדש: 172 מיליארד דולר

ימי הקורונה מטיבים עם מייסד אמזון שממשיכה לגרוף רווחים. בספטמבר 2018 נאמד הונו בכ-168 מיליארד דולר; גרושתו, מקנזי בזוס, שקיבלה 4% ממניות החברה, מדורגת במקום 12 של עשירי העולם של בלומברג עם הון של כ-57 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 13:4902.07.20
הונו האישי של מייסד אמזון ג'ף בזוס טיפס לרמתו הגבוהה ביותר, זא תעל אף שרק לפני שנה העביר לגרושתו מקנזי בזוס 4% מאחזקתו בענקית המסחר המקוון כחלק מהסדר הגירושים ביניהם.

 

 

 

מניית אמזון התחזקה אתמול (ד') ב-4.4% וטיפסה למחיר שיא של כ-2,880 דולר. בעקבות זאת גדל הונו של בזוס ל-171.6 מיליאד דולר. זהו הסכום הגבוה ביותר המיוחס לבזוס, שהוכתר כאיש העשיר בעולם. בספטמבר 2018, הונו נאמד ב-167.7 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג.

 

 

ג'ף בזוס ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

על אף המשבר הכלכלי, הונו של בזוס דווקא עלה השנה ב-56.7 מיליארד דולר, זאת בעוד שמתגברות התלונות על היחס לעובדי אמזון. מוקדם יותר השבוע הגיבה החברה לביקורת והודיעה כי תקצה 500 מיליון דולר לתשלום בונוס חד-פעמי של 500 דולר לעובדי ה"חזית". מהחברה סרבו להגיב על עושרו של בזוס.

 

בעוד שחברות רבות צברו הפסדים ועומדות על סף פשיטת רגל בעקבות הסגר שהוטל על מנת לבלום את התפשטות הקורונה, אמזון המשיכה להרוויח, שכן היא מאפשרת להזמין מוצרים מבלי להצטרך לצאת מהבית. בזוס מחזיק ב-11% מהחברה – אחזקה שארחאית למרבית הונו.

 

 

מקנזי בזוס, גרושתו של ג'ף בזוס. מקום ה-12 בדירוג העשירים של בלומברג מקנזי בזוס, גרושתו של ג'ף בזוס. מקום ה-12 בדירוג העשירים של בלומברג צילום: EPA

 

מיליארדרים נוספים שהמשיכו להתעשר גם בקורונה כוללים את אלון מאסק, מנכ"ל טסלה, שמאז ה-1 בינואר נוספו להונו 25.8 מיליארד דולר, ואריק יואן מייסד זום, שהונו הוכפל כמעט פי 4 ל-13.1 מיליארד דולר.

 

גרושתו של בזוס, מקנזי בזוס, שקיבלה כאמור אחזקה של 4% באמזון כחלק מהסדר הגירושים ביניהם, היא בעלת שווי הון של 56.9 מיליארד דולר, שמעניק לה את המקום ה-12 בדירוג העשירים של בלומברג. היא הפכה לאחרונה לאישה השנייה העשירה בעלם אחרי יורשת לוריאל פרנסיס בטנקור מאיירס.

 

לעומת זאת, אמנסיו אורטגה, הבעלים של רשת זארה הפסיד השנה 19.2 מיליארד דולר – הסכום הגבוה ביותר מקרב כל החברים ברשימה של בלומברג. גם וורן באפט הפסיד השנה 19 מיליארד דולר, בעוד הונו של ברנר ארנו שעומד מאחורי ענקית מוצרי היוקרה הצרפתית LVMH התכווץ ב-17.6 מיליארד דולר.

 

ובכל זאת, ההון המצרפי של 500 האנשים העשירים בעולם עומד כעת על 5.93 טריליון דולר, עלייה לעומת 5.91 טריליון דולר בתחילת השנה.  

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x