$
כלכלה ומדיניות

ג'ו ביידן הודיע: לא אקיים עצרות בחירות - כל עוד המגיפה לא נבלמה

המועמד מטעם המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הודיע, "אני מתכוון לציית להוראות הרופאים, לא רק עבורי אלא גם עבור המדינה". הוא גם לא חסך בדברי ביקורת על ניהול המשבר של טראמפ: "נראה שהנשיא שלנו נכנע. הרים דגל לבן ונטש את זירת הקרב"

שירות כלכליסט 10:4401.07.20
ג'ו ביידן, המועמד מטעם המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הודיע כי לא יקיים עצרות בחירות כל עוד מגיפת הקורונה לא נבלמה. "זו מערכת הבחירות הכי פחות שגרתית שהייתה לדעתי בהיסטוריה המודרנית", אמר במסיבת עיתונאים שקיים בדלוואר.

 

 

 

יריבו, הנשיא המכהן דונלד טראמפ ערך בחודש שעבר עצרת תמיכה באוקלהומה אך השתתפו בה פחות תומכים מכפי שהעריכו ובשלב זה לא ידוע על עצרות מתוכננות נוספות.

 

 

ג'ו ביידן ג'ו ביידן צילום: איי פי

 

הבחירות יתקיימו ב-3 בנובמבר, ולפי הסקרים האחרונים ביידן מוביל על טראמפ בפער של כמעט 10%. "אני מתכוון לציית להוראות הרופאים, לא רק עבורי אלא גם עבור המדינה", אמר ביידן. "פירוש הדבר שאני לא אערוך עצרות". ביידן, שכיהן כסגנו של ברק אובמה, הודה כי עוד לא נבדק לקורונה. בינתיים הוא מגביל את הופעותיו בציבור ועורך ריאיונות מאולפן טלוויזיה מאולתר שנבנה במרתף הבית שלו. החלטה שגררה ביקורת מצד המטה של טראמפ.

 

ביידן גם מקפיד להעביר ביקורת על אופן ניהולו של טראמפ את משבר הקורונה. "חודש אחר חודש, מנהיגים אחרים ומדינות אחרות נוקטים בצעדים הנחוצים כדי להשתלט על הנגיף הזה. דונלד טראמפ אכזב אותנו", הדגיש ביידן. "נראה שהנשיא שלנו נכנע. הרים דגל לבן ונטש את זירת הקרב".

 

החלטתו של ביידן לא לקיים עצרות בחירות מגיעה לאחר שהאפידמיולוג הראשי במדינה, ד"ר אנתוני פאוצ'י הזהיר כי ייתכנו 100 אלף נדבקים חדשים בכל יום. "ברור שאנחנו לא בשליטה כרגע", אמר פאוצ'י בשימוע שנערך בקונגרס. לדבריו, האמריקאים אינם מצייתים להנחיות ואינם עוטים מסיכות או שומרים על ריחוק חברתי. אתמול דווח בארה"ב על 40 אלף נדבקים חדשים.

x