שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

צרות במשפחה: פראמוד מיטאל, אחיו הצעיר של אחד מעשירי בריטניה, הוכרז כפושט רגל

אחיו של לקשמי מיטאל - העומד בראש אימפריית הפלדה "ארסלור מיטאל" ונחשב לאחד האנשים העשירים בבריטניה - צבר חובות בהיקף 130 מיליון פאונד, ככל הנראה בשל מעורבותו בחקירות הנוגעות לארגוני פשע מאורגן בבוסניה והיותו ערב להלוואה של חברה בוסנית שפשטה את הרגל. שני האחים נמצאים בנתק - ולאח הבכור אין כוונה לסייע לאחיו

שירות כלכליסט 16:0729.06.20

איש העסקים ההודי פראמוד מיטאל (Pramod Mittal), אחיו הצעיר של לקשמי מיטאל שעומד בראש אימפריית הפלדה "ארסלור מיטאל" ונחשב לאחד האנשים העשירים בבריטניה, הוכרז כפושט רגל לאחר שצבר חובות של 130 מיליון פאונד - כך לפי דיווח בעיתון הטיימס הבריטי. הבעיות הפיננסיות שלו נובעות ככל הנראה ממעורבותו בחקירות הנוגעות לארגוני פשע מאורגן בבוסניה והיותו ערב להלוואה של חברה בוסנית שפשטה את הרגל.

 

פראמוד מיטאל פראמוד מיטאל צילום: PTI

 

שני האחים העשירים נמצאים בנתק כבר מספר שנים, מאז החליט לקשמי (70) לפצל את הזרוע הבינלאומית של האימפרייה המשפחתית בניגוד לרצונו של האב. לפיכך, ההערכות הן כי אין בכוונתו לסייע לאחיו, על אף הנזק הנגרם למוניטין המשפחתי. "הם לא קרובים ומנהלים חיים נפרדים", מסר מקור לעיתון. "לקשמי לא רואה סיבה מדוע עליו להיות אחראי פיננסית לאחיו. לחוב שלו אין שום קשר אליו".

 

הונו של לקשמי נאמד ב-6.78 מיליארד פאונד והוא גר באחוזה בשווי 300 מיליון פאונד בשכונת קנזינגטון גרדנס בלונדון, שכבר זכתה לכינוי "טאג' מיטאל". עם זאת, בטיימס מדווחים כי לקשמי ירד מהמקום ה-11 למקום ה-19 ברשימת עשירי בריטניה, לאחר שעזר לשלם חלק ניכר מהחוב בגובה 235 מיליון פאונד של האח לחברה ממשלתית בהודו.

 

לקשמי מיטאל לקשמי מיטאל צילום: גטי אימג'ס

 

פרמוד עצמו עלה לכותרות ב-2013 כשארגן לבתו את החתונה שנחשבה באותה תקופה ליקרה ביותר בעולם ועלתה לו 50 מיליון פאונד (10 מיליון פאונד יותר מאשר החתונה של בתו של לקשמי ב-2004, שכללה גם הופעה של קיילי מינוג וזיקוקים שנורו ממגדל אייפל). מסיבת החתונה המפוארת נמשכה שלושה ימים והחלה במוזיאון הלאומי לאמנות קטלאנית בברצלונה, כולל עוגת חתונה במשקל 60 ק"ג, קייטרינג של מסעדה זוכה כוכב מישלן ו-500 אורחים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x