$
קורונה

אסטרהזניקה תספק לאירופה את החיסון שלה נגד קורונה

במסגרת מירוץ החימוש נגד הנגיף, מיהרו ממשלות אירופה להצטייד בחיסון של היצרנית הבריטית, שנמצא בשלבי ניסוי מתקדמים. על פי הסיכום בין אסטרהזניקה לאירופים, היא תספק להם 400 מיליון מנות של החיסון מאוקספורד, שפיתוחו יושלם כנראה בסתיו

שירות כלכליסט 19:2813.06.20
יצרנית התרופות הבריטית אסטרהזניקה חתמה יום (שבת) על חוזה עם ממשלות אירופה לאספקת מאות מיליוני מנות של החיסון הפוטנציאלי שלה נגד הקורונה, כך דיווחה החברה.  

ההסכם בין הצדדים הינו לאספקת עד 400 מיליון מנות של החיסון, שפותח על ידי אוניברסיטת אוקספורד. אסטרהזניקה הוסיפה כי היא מחפשת דרך להרחיב את ייצור החיסון, שלדבריה היא תספק ללא רווח בעת התפרצות המגיפה. על פי התוכניות של אסטרהזניקה, משלוחי החיסון יחלו בסוף השנה.

 

החיסון שפותח באוניברסיטת אוקספורד נגד קורונה ושעליו מתבססת אסטרהזניקה החיסון שפותח באוניברסיטת אוקספורד נגד קורונה ושעליו מתבססת אסטרהזניקה צילום: גטי אימג'ס

 

העסקה בין הצדדים היא החוזה הראשון שעליו חתמה ברית החיסונים האירופית (IVA), קבוצה שהוקמה על ידי ממשלות צרפת, גרמניה, איטליה והולנד כדי להבטיח שתגענה מנות חיסון נגד הקורונה לכל המדינות החברות בהקדם האפשרי.

 

משרד הבריאות של גרמניה מסר היום כי בישיבת שרי הבריאות של האיחוד האירופי ביום שישי, הסכימו המדינות החברות בברית למזג את פעילותה עם פעילויות נציבות האיחוד האירופי. "עם שרשרת האספקה ​​האירופית שלנו שתתחיל בייצור בקרוב, אנו מקווים להעביר את החיסון באופן נרחב ומהיר", אמר מנכ"ל אסטרהזניקה פסקל סוריו.

 

העסקה היא האחרונה שעליה חתמה אסטרהזניקה שהציבה לעצמה יעד לייצר 2 מיליארד מנות של החיסון, בין היתר במסגרת שני מיזמים שנתמכים על ידי ביל גייטס וכחלק מהסכם מימון של 1.2 מיליארד דולר שיש לחברה עם ממשלת ארה"ב.

 

ההסכם יוסיף מאות מיליוני מנות נוספות לשני מיליארד מנות החיסון שלהן כבר התחייבה החברה, אמר דובר אסטרהזניקה. שלב הניסויים של החיסון כבר מתקדם וצפוי להסתיים בסתיו, כך אמר שר הבריאות האיטלקי רוברטו ספראנזה בפוסט שהעלה בפייסבוק.

 

לדבריו, נכון להיום אין חיסונים או טיפולים שאושרו כבר לקורונה. למרות זאת, "מדינות רבות בעולם כבר הבטיחו חיסונים נגד קורונה, אירופה עדיין לא. הפעולה המתואמת המהירה של קבוצת המדינות האירופיות תיצור ערך מוסף לכל אזרחי האיחוד האירופי במשבר זה", סיכם ספראנזה.
x