$
כלכלה ומדיניות

אדידס תעלה את מספר העובדים השחורים בחברה

בתגובה לתלונות של עובדים בארה"ב כי החברה מרוויחה מהתרבות השחורה אך לא מסייעת מספיק, הודיעה אדידס כי תשקיע 20 מיליון דולר לקהילות השחורות

שירות כלכליסט 13:1410.06.20
אדידס הודיעה כי תעלה את מספר העובדים השחורים בשורותיה ותשקיע 20 מיליון דולר בקהילות של שחורים, זאת בתגובה לתלונות של עובדים בארה"ב כי החברה מרוויחה מהתרבות השחורה אך לא מסייעת מספיק לקהילות.

 

 

 

ענקית ציוד והלבשת הספורט הכריזה כי תאייש לפחות 30% מהמשרות שלה בארה"ב במשרדי אדידס וריבוק בעובדים שחורים וממוצא היספני. כמו כן, החברה תממן 50 מלגות ללימודים באוניברסיטה עבור סטודנטים שחורים בכל שנה בחמש השנים הבאות. "האירועים שהתרחשו בשבועיים האחרונים גרמו לכולנו לחשוב על מה שעלינו לעשות כדי להתעמת עם הכוחות התרבותיים והסיסטמטיים ששומרים על הגזענות", אמר מנכ"ל אדידס קספר רורסטד.

 

חנות של אדידס חנות של אדידס צילום: adidaswebs

 

 

בדומה לחברות רבות אחרות, אדידס פרסמה בשבוע שעבר במדיה החברתית שלה מסר נגד גזענות, זאת כתגובה למותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר ולמהומות שפרצו בעקבות זאת. אולם, חלק מהעובדים השחורים בחברה הגיבו על הפוסט וטענו כי התרבות בחברה הגרמנית רחוקה מלעודד שיוויון. כך למשל, הדירקטוריון של אדידס המונה 16 אנשים אינו כולל ולו חבר שחור אחד. לפי העובדים, המסר הציבורי שפרסמה החברה נגד גזענות אינו תואם לאופן שבו מתייחסים לעובדים בתוך החברה.

 

מעצב אחד סיפר לוול סטריט ג'ורנל שעובד אחר קרא לו בכינוי הגנאי "ניגר", ועובדת אחרת סיפרה שקיבלו חבילה שאמורה לספק השראה לעיצובים שכללה את דגל הקונפדרציה של מדינות הדרום. במקביל, קבוצה של עובדים שחורים שלחה בשבוע שעבר למנהלים מצגת, שבה קראו לחברה להגדיל את היצוג של עובדים שחורים והיספנים ל-31% מכלל העובדים עד סוף 2021. בחברה כאמור הגיבו בחיוב לקריאה ואף הודיעו כי ישקיעו 20 מיליון דולר בקהילות שחורות בארה"ב בארבע השנים הבאות, שיעזרו לממן יוזמן כמו חוגי כדורסל בשכונות נחשלות. "אנחנו מכירים בתרומה העצומה של הקהילה השחורה להצלחה שלנו", מסרה החברה בהצהרה. "אנחנו מבטיחים לשפר את התרבות הארגונית כדי להבטיח שיוויון, גיוון והזדמנויות. אנחנו מבינים שהמלחמה נגד גזענות היא כזו שחייבים להמשיך בה כל הזמן אנחנו חייבים להשתפר, וכך נעשה".

 

גם נייקי, יריבתה הגדולה של אדידס, הודיעה כי תתרום 40 מיליון דולר בארבע השנים הבאות לארגונים הפועלים למען שוויון חברתי.

x