$
קורונה

הקורונה ברוסיה: בעלי מסעדות השיקו קמפיין נועז שבו הם מוחים על מצבם

ביוזמה משתתפים מאות עובדי ברים, מסעדות ובתי קפה, כשהם ערומים וצלחות, כוסות, ספלים, בקבוקים, כסאות בר ואפילו מחזיקי מפיות מסתירים את איבריהם המוצנעים. "אנחנו ערומים כי נותרנו בלי כלום", הם אומרים וקוראים לרשויות לאפשר להם לחזור ולשרת לקוחות. עד היום רק במוסקבה הורשו עסקים לחזור לפעילות הדרגתית

שירות כלכליסט 15:3309.06.20

בעלי מסעדות ברוסיה, שנפגעו כלכלית מסגירת העסקים בשל נגיף הקורונה, השיקו קמפיין שבו הם קוראים לפתיחתם מחדש. הקמפיין כולל פרסום תמונות שלהם ערומים ברשתות החברתיות.

 

ביוזמה משתתפים מאות בעלי ועובדי ברים, מסעדות ובתי קפה. בתמונות הם ערומים כשצלחות, כוסות, ספלים, בקבוקים, כסאות בר ואפילו מחזיקי מפיות מסתירים את האיברים המוצנעים. הדרישה שלהם מהרשויות היא שיאפשרו להם לחזור ולשרת לקוחות כחלק מהפתיחה ההדרגתית של הכלכלה הרוסית. "אנחנו ערומים כי נותרנו בלי כלום", הסביר ארתור גאלאיצ'יוק, הבעלים של רשת הברים רלב פמילי בעיר קאזאן. 20 העובדים שלו השתתפו גם כן בקמפיין. "אנחנו לא רוצים לצאת במופע חשפנות או להשתטות, אנחנו רוצים רק דבר אחד – לעבוד!" הוסיף פאבל, שף מנובוסיברסק. הוא הוסיף תמונה שלו ושל חבריו לעבודה כשהם חובשים מסיכה בלבד ובידיהם מחזיקי מפיות. "אנחנו לא מהווים סיכון גדול יותר מסופרמרקטים, קניונים, מספרות או תחבורה ציבורית", כתב בפוסט הנלווה.

בשלב זה עוד לא הוחלט מתי יוכלו המסעדות בעיר להיפתח מחדש.

 

עובדי ענף המסעדנות ברוסיה מוחים על מצבם עובדי ענף המסעדנות ברוסיה מוחים על מצבם צילום: רויטרס

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הטיל מגבלות חמורות בסוף מרץ במסגרתן נסגרו כל העסקים מלבד חנויות מזון ובתי מרקחת. המחוזות השונים במדינה מורשים כעת להתאים את ההגבלות לפי חומרת המצב. כך למשל במוסקבה החלו בהסרה הדרגתית של הסגר, וקניונים, חנויות ספרים ומכוני יופי הורשו לחזור לפעילות. בבירה מתכננים לאפשר לבתי קפה ולמסעדות לשרת לקוחות בחוץ בהמשך החודש, כשהתכנון הוא שיוכלו לחזור לפעילות מלאה החל מ-23 ביוני. בחלקים אחרים של המדינה המסעדות והברים עדיין סגורים.

x