$
עולם

דויטשה בנק עשוי להיענש כבר החודש על קשריו הפסולים עם ג'פרי אפשטיין

ב-2019 נחשף כי הבנק הגרמני סייע לאיש העסקים המואשם בעבירות מין להעביר מיליוני דולרים במזומן ובני"ע באמצעות עשרות חשבונות פרטיים שפתח בבנק. לפי דיווח בניו יורק טיימס, תוצאות החקירה עשויות להוביל להטלת עונש על הבנק כבר החודש; הבנק: "אנחנו מתחרטים על ההחלטה להיות מקושרים עם אפשטיין"

שירות כלכליסט 14:5303.06.20

הרגולטורים המפקחים על מערכת הבנקאות במדינת ניו יורק חוקרים בחודשים האחרונים את הקשרים בין דויטשה בנק וג'פרי אפשטיין, שנחשפו ב-2019. כך דיווח היום (ד') הניו יורק טיימס.

 

 

לפי הדיווח בניו יורק טיימס, אדם המעורה בנושא מסר שמחלקת השירותים הפיננסים של ניו יורק (DFS) בוחנת את העסקאות בין הבנק ואפשטיין. עוד דווח כי החקירה עשויה להוביל להטלת עונש על הבנק כבר החודש.

 

כאמור, כבר ב-2019 נחשף כי הבנק הגרמני סייע לאיש העסקים המואשם בעבירות מין להעביר מיליוני דולרים במזומן ובני"ע באמצעות עשרות חשבונות פרטיים שפתח בבנק.

 

סניף דויטשה בנק בניו יורק, וול סטריט 60 סניף דויטשה בנק בניו יורק, וול סטריט 60 צילום: בלומברג

 

אפשטיין נעצר ביולי השנה שעברה והואשם בסרסור בנערות צעירות. המעצר המתוקשר התרחש כעשור לאחר שחתם על עסקת טיעון בפלורידה על האשמות דומות. הוא התאבד בתא הכלא בניו יורק כחודש לאחר המעצר.

 

מוניטין שלנו הוא הנכס החשוב ביותר שלנו. אנחנו מתחרטים על ההחלטה להיות מקושרים עם אפשטיין", מסר דובר הבנק דניאל האנטר.

 

לפי המקורב, הרגולטורים בוחנים במיוחד את החלטת הבנק להמשיך לעשות עסקים עם אפשטיין, גם לאחר שעובדים העלו חשדות בנוגע לטיב העסקאות ועל כך שהבנק עובד עם עבריין מין מורשע. בכירים בחטיבה שאמורה למנוע הלבנות הון עדכנו את הרשויות הפדראליות על מספר עסקאות ב-2015, במסגרתן אפשטיין העביר כספים מחוץ למדינה.

 

 

ג'פרי אפשטיין ג'פרי אפשטיין צילום: אם סי טי

 

 

אולם, בבנק ככל הנראה העדיפו להתעלם מהאזהרות לטובת היחסים המשתלמים עם אפשטיין. לפי הדיווח, הבנק שימש כמלווה העיקרי שלו מ-2013 גם לאחר שבנקים אחרים העדיפו להתרחק ממנו.

 

בדויטשה החלו לנתק קשרים עם אפשטיין רק בשלהי 2018 בעקבות סדרה של כתבות אודותיו שפורסמו במיאמי הרלד, אז נאמר לאפשטיין שיש לו שישה חודשים להעביר את הכסף שלו מהבנק.

x