$
קורונה

רנו חותכת הוצאות ב-2 מיליארד יורו ומפטרת 15 אלף עובדים

חברת הרכב מגיבה לירידה במכירות בשל התפשטות הקורונה והשלכות מעצרו של המנכ"ל לשעבר, קרלוס גוהן; מסרה כי תתמקד בדגמים רווחיים יותר - של רכבים מסחריים קטנים ומכוניות חשמליות

שירות כלכליסט 19:4429.05.20
רנו מקצצת 15 אלף משרות ברחבי העולם, זאת כחלק מתכנית צמצום הוצאות בגובה 2 מיליארד יורו עליה הכריזה היום (ו'). זאת בעקבות הירידה במכירות בשל התפשטות מגפת הקורונה והשלכות מעצרו ב-2018 ביפן של המנכ"ל לשעבר קרלוס גוהן. "התוכנית היא מהותית", הדגישה המנכ"לית הזמנית קלוטילד דלבו. היא הוסיפה כי מתוכננים גם קיצוצים בייצור על מנת להתמקד בדגמים רווחיים יותר של מכוניות.

 

 

 

בחברה מעסיקים מעל 180 אלף עובדים ברחבי העולם. בצרפת יפוטרו כ-4,600 עובדים, ובחברה ציינו כי החלו בדיונים עם איגוד העובדים בנושא.

 

רנו מגאן רנו מגאן

 

ברנו הוסיפו כי יפחיתו עלויות על ידי צמצום מספר קבלני המשנה בתחומים כמו הנדסה, הפחתה במספר הרכיבים בהם נעשה שימוש, הקפאת תוכניות התרחבות ברומניה ובמרוקו וצמצום בייצור תיבות ההילוכים ברחבי העולם. כמו כן, החברה מתכוונת לצמצם את תפוקת הייצור העולמית שלה ל-3.3 מיליון כלי רכב ב-2024 מ-4 מיליון השנה, ולהתמקד ברכבים מסחריים קטנים ומכוניות חשמליות.

 

הממשלה הצרפתית מחזיקה ב-15% מרנו. שותפתה האסטרטגית, ניסאן דיווחה אף היא על פיטורים מתוכננים. בניסיון לצלוח את משבר הקורונה רנו השיגה הלוואה של 5 מיליארד יורו שהממשלה אמורה לשמש כערבה לה. אך ממשלת צרפת עוד לא אישרה סופית את ההסכם, כך לפי אנשים המעורים בנושא. בינתיים הממשלה העלתה את הסובסידיות לרוכשים של מכוניות חשמליות והיברידיות בניסיון לתמוך בסקטור.

x