$
כלכלה ומדיניות

לחץ בארה"ב על טראמפ: אל תימנע הנפקת ויזות עבודה בגלל הקורונה

נשיא ארה"ב מעוניין להגביל הנפקה של אשרות שהייה זמניות. מאות חברות מפצירות בו לבטל את התוכנית: "מדובר באינטרס לאומי"

שירות כלכליסט 19:5223.05.20

קבוצות עסקיות שונות פנו במכתב של הרגע האחרון לנשיא ארה"ב טראמפ בעודו שוקל האם להגביל הנפקת ויזות עבודה זמניות, והזהירו מהשפעה שלילית על הכלכלה אם הוא יחסום את זרם העובדים המיומנים אל תוך ארה"ב.

 

יותר מ-300 חברות, איגודים עסקיים וגופי השכלה גבוהה שלחו לטראמפ מכתב ביום חמישי שבו הם טוענים שהפחתת הזמינות של העובדים הללו – אפילו למשך זמן קצר – תביא ל"השלכות לא רצויות" ותגרום ל"אי ודאות כלכלית משמעותית".

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

 

על הגופים שפנו לנשיא בבקשה להתיר על כנן את ויזות הסטודנטים, העבודה, וויזות מסוג H-1B, נמנות גוגל, פייסבוק, ומיקרוסופט. לשכת המסחר האמריקאית – האיגוד העסקי הגדול במדינה – הצטרף גם הוא לניסיון.

 

"החתומים מטה מייצגים מעסיקים שמסתמכים על כוח עבודה מיומן, בעל השכלה גבוהה, בתחומי המדע וההנדסה, כולל אנשי מקצוע שאינם מהגרים, על מנת להמשיך לחדש, לייצר, לחקור, לפתח ולהוביל", כך כתבו החברות, שהגדירו את צרכי כוח האדם שלהן כ"אינטרס לאומי".

 

טראמפ הוציא בחודש שעבר צו שחוסם מהגרים ממדינות מסוימות מלהשיג אישור שהייה קבוע בארה"ב, מהלך שלדבריו אמור להגן על עובדים אמריקאים במהלך המשבר הכלכלי. הצו קרא גם למספר סוכנויות ממשל אמריקאיות לשקול מחדש את תוכניות הוויזות הזמניות שלהן, ולהגיש הצעות לתיקון תוך 30 יום. האולטימטום היה אתמול. כמה מתנגדי הגירה קשים אף קראו לנשיא להשהות את כל סוגי הוויזות.

x