קורונה

סלובניה - המדינה הראשונה באירופה שהכריזה על סוף מגפת הקורונה

עם זאת המדינה תמשיך לנקוט צעדים כגון בדיקות בהיקף נרחב, איסור על התקהלויות וחובת חבישת מסכה - וזאת עד 31 במאי; ראש הממשלה: "המצב שלנו - הטוב באירופה"

שירות כלכליסט 18:3315.05.20

סלובניה הפכה היום למדינה הראשונה באירופה שהכריזה על סוף מגפת הקורונה.

הממשלה בסלובניה הודיעה היום כי מגפת הקורונה במדינה הסתיימה, לאחר שהגוף האחראי על בריאות הציבור מסר כי "כל האינדיקטורים מצביעים על האטה בהתפשטות הנגיף באוכלוסייה". 

 

לפי נתונים של משרד הבריאות במדינה, אתמול התגלה רק חולה קורונה אחד, ולא נרשמו מקרי מוות. בשבועיים האחרונים, אותרו 35 חולי קורונה בלבד, כאשר מקדם ההדבקה (RO) נמוך מ-1. כלומר, כל אדם שנדבק בנגיף, ידבק בממוצע פחות מאדם אחד.

  

ראש ממשלת סלובניה, יאנז יאנשה, אמר אתמול בפרלמנט כי המצב האפידמיולוגי במדינה הוא "הטוב באירופה".

 

למרות ההרכזה על סיום המגפה, ממשלת סלובניה הודיעה כי תמשיך לנקוט צעדים כגון בדיקות בהיקף נרחב, איסור על התקהלויות וחובת חבישת מסכה -  וזאת עד בדיקה מחדש שתיערך ב-31 במאי. 

 

סלובניה תקל עם זאת כמה מהצעדים שנקטה בכל הנוגע לגבולותיה: אזרחי האיחוד האירופי שייכנסו למדינה לא יחויבו עוד בבידוד, בתנאי שלא עזבו את האיחוד לתקופה של יותר משבועיים. אזרחי שאר המדינות שייכנסו לסלובניה יידרשו להיכנס לבידוד של 14 יום.

 

סלובניה, בה מתגוררים כ-2 מיליון בני אדם, חולקת גבול עם איטליה, אוסטריה, הונגריה וקרואטיה. עד עתה אותרו במדינה 1,464 חולי קורונה, ומספר המתים עומד על 103.

 

 

לובליאנה לובליאנה צילום: בלומברג

 

 

 

 

 

 

 

 

 

x