שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

רשת היוקרה ניימן מרקוס הגישה בקשה לפשיטת רגל בשל משבר הקורונה

בכך הפכה ניימן מרקוס, שמוכרת שמלות ערב ותיקי מעצבים, לרשת הקמעונאות הגדולה ביותר שפנתה לבית המשפט בבקשה כזאת עקב משבר הקורונה. חובות החברה נאמדים ביותר מ-5 מיליארד דולר, תוצאה של שתי רכישות ממונפות רצופות

שירות כלכליסט 20:0607.05.20

שיגעון הנפט בטקסס הפך חנות אחת של ניימן מרקוס במרכז דאלאס לאחת מרשתות היוקרה הגדולות בארה"ב. מאה שנה מאוחר יותר, מגפת הקורונה הביאה לקריסת אחת החברות בעלות החוב הגדול ביותר בארה"ב ולהגעתה לבית המשפט לפשיטות רגל. קבוצת ניימן מרקוס הגישה בקשה לפשיטת רגל היום בטקסס, והפכה לרשת הקמעונאות הגדולה ביותר שפנתה עד כה לבית המשפט בבקשה כזאת עקב משבר הקורונה.

 

"העסקים שלנו היו במצב טוב לפני מגפת הקורונה", אמר מנכ"ל הרשת ג'פרי ון רמדונק. "הכל התנהל מצוין, אבל היו לנו תשלומי ריבית גדולים. הקורונה הורידה את הכל מהמסלול. זוהי הזדמנות לאתחל את המבנה הפיננסי שלנו".

סניף של  ניימן מרקוס סניף של ניימן מרקוס צילום: רויטרס

 

הבקשה לפשיטת רגל, שהוגשה בבית המשפט המחוזי הדרומי של טקסס, כוללת עתירה לביטול ארבעה מיליארד מתוך כ-5.1 מיליארד דולר של חובות החברה. הנושים יהפכו לבעלי הרוב של החברה, אשר נשלטת כיום ע"י חברות ניהול הון פרטיות. הרשת לא מתכננת סגירת חנויות או מכירת נכסים כחלק מהבנייה מחדש.

 

החברה הבטיחה מימון של 675 מיליון דולר מצד נושיה ובעליה העתידיים, המחזיקים כשני שליש מחובה, וזאת בנוסף ל-750 מיליון דולר שיעבירו הנושים כדי לאפשר את תהליך המעבר. ניימן מוכרת כרשת שמוכרת שמלות ערב ותיקי מעצבים יוקרתיים, וכמפיקה של קטלוג מבוקש של מתנות אקזוטיות. היא נחשבת לחלוצה בכל נושא השימוש בכרטיסי חבר, מכירות מקוונות, והפיקה כשליש ממכירותיה דרך האינטרנט. בשנה שעברה היא פתחה את הסניף הראשון שלה בניו יורק. אך כאמור, החברה מחזיקה כיום בחוב של כ-5.1 מיליארד דולר, שהם תוצאה של שתי רכישות ממונפות רצופות. תשלומי הריבית הם שכילו את רוב הרווח התפעולי של החברה בשנים האחרונות, כך לדברי ון רמדונק.

 

מוקדם יותר השבוע הגישה גם רשת ג'יי קרו בקשה לפשיטת רגל.

x