שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

ניוזוויק: שיבא בין עשרת בתי החולים הטובים בעולם; איכילוב במקום 34

לפי הדירוג השנתי של המגזין, המתבסס על חוות דעת מומחים מכל העולם ועל נתונים סטטיסטיים של מחקרים, בית החולים שבתל השומר מדורג במקום התשיעי בעולם

שירות כלכליסט 22:2804.05.20

דירוג בתי החולים העולמי של ניוזוויק לשנת 2020 מציב את אחד מבתי החולים הישראליים בעשירייה הפותחת - בית החולים שיבא שבתל השומר זוכה לכבוד גדול עם מקום תשיעי בדירוג. בשנה שעברה דורג שיבא במקום העשירי.

 

לא רק הדירוג עצמו מכבד את שיבא - גם ההקדמה שמציג ניוזיוויק לרשימת 100 בתי החולים המובילים שלו מתייחס המגזין למוסד הרפואה הישראלי.

 

המגזין מבסס את הדירוג שלו על חוות דעת של מומחים מכל העולם, על נתונים סטטיסטיים של מחקרים ואיכויות טיפול של מוסדות ב-21 מקומות. דברי הפתיחה מתייחסים להנחות המקובלות של הקוראים, ולהפתעות שמצפות להם אם ימשיכו לקרוא.

 

מנכ"ל שיבא, פרופ' יצחק קרייס מנכ"ל שיבא, פרופ' יצחק קרייס צילום: שאול גולן

 

 

"אם היו מבקשים ממך לנקוב בשמות בתי החולים הטובים בעולם, היית כנראה מזכיר את מאיו קליניק (בעיר רוצ'סטר שבמינסוטה - כלכליסט), מסצ'וסטס ג'נרל (בבוסטון מסצ'וסטס - כלכליסט) או יוניברסיטי הוספיטל (ציריך, שוויץ). לא היית חושב על המרכז הרפואי בשיבא שליד תל אביב, על מרכז קארולינסקה שבשטוקהולם או על סינגפור ג'נרל", נאמר בהקדמה.

 

בית החולים שיבא, תל השומר. מקום תשיעי ומכובד מאוד בדירוג של ניווויק בית החולים שיבא, תל השומר. מקום תשיעי ומכובד מאוד בדירוג של ניווויק

 

 

מרכז רפואי ישראלי נוסף שנמצא ברשימה המכובדת הוא בית החולים איכילוב, המוכר בעולם בשמו הרשמי - המרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בת"א – שמדורג במקום ה-34 בדירוג ניוזוויק.

 

מאיו קליניק ניצב בראש הרשימה השנתית, קליבלנד קליניק במקום השני ומסצ'וסטס ג'נרל סוגר את השלישייה הפותחת. בית החולים הלא אמריקאי הראשון ברשימה הוא המרכז הקנדי טורונטו ג'נרל שבמקום הרביעי, ובמקום החמישי ניצב בית החולים הראשון בדירוג מאירופה, צ'ריטה הברלינאי ( Charité - Universitätsmedizin Berlin).

x