$
קורונה

ראש ממשלת רוסיה, מיכאיל מישוסטין, נדבק בקורונה

מישוסטין, האיש השני בעוצמתו ברוסיה, אובחן כחולה, וייכנס לבידוד. הנגיף ממשיך להתפשט במהירות במדינה: כבר יותר מ-100,000 נדבקו, יותר מאלף מתו. פוטין הזהיר שלשום: "עוד לא הגענו לשיא"

ynet 20:2930.04.20
ראש ממשלת רוסיה מיכאיל מישוסטין נדבק בקורונה. כך מדווחים הערב (ה') כלי התקשורת במדינה. מישוסטין בן ה-54, שהתמנה לתפקיד רק בינואר השנה, הודיע לנשיא ולדימיר פוטין כי בדיקה לזיהוי הנגיף שנערכה לו יצאה חיובית, וכי בשל כך ייכנס לבידוד. סגן ראש הממשלה הרוסי אנדריי בלוסוב צפוי למלא את מקומו. טרם ברור מתי מישוסטין נפגש לאחרונה עם פוטין. הנשיא הרוסי צמצם את המפגשים שהוא הוא עורך ומעדיף במקום זאת לקיים פגישות וידאו עם פקידי ממשלו.

  

ההודעה על הידבקותו של האיש השני בחשיבותו ברוסיה, שני רק לנשיא פוטין, מגיעה בצל התפשטותו המהירה של הנגיף במדינה בשבועות האחרונים. מוקדם יותר היום חצה מספר הנדבקים הרשמי שעליו מדווחת מוסקבה את רף ה-100,000. לפי הרשויות הרוסיות, עד כה אובחנו 106,498 נדבקים. ביממה האחרונה מתו מסיבוכי הנגיף עוד 101 חולים, ומספר המתים הכולל ברוסיה עומד כעת על 1,073.

 

בשלביה הראשונים של התפרצות המגפה מעבר לסין, באזורים כמו אירופה וארה"ב, רוסיה דיווחה על נדבקים מעטים ביותר, אך רבים הטילו ספק באמינות הדיווחים של השלטונות שם. אלא שכבר שבועות ארוכים שהנגיף מתפשט שם בעוצמה.

 

בסוף מרץ הכריז פוטין על סגירת רוב המקומות הציבוריים כדי למנוע את התפשטות הנגיף. ביום שלישי האחרון הודיע פוטין על הארכת תקופת "אי-העבודה" עד ל-11 במאי. בדברים שנשא אז במפגש עם בכירי הממשלה, מפגש ששודר על-ידי כלי התקשורת, אמר אז פוטין שעקומת ההתפשטות של הקורונה אמנם התייצבה, אך הזהיר שרוסיה עדיין לא הגיעה לשיא ההתפרצות.

 

 

מיכאיל מישוסטין מיכאיל מישוסטין צילום: אי פי איי

 

 

 

 

x