$
קורונה

משבר הקורונה

מחקר בצרפת: ניקוטין עשוי למנוע הידבקות בקורונה

החוקרים גילו שמתוך 480 החולים שהשתתפו במחקר, רק 5% מעשנים - לעומת 35% בכלל האוכלוסייה. הממצאים דומים למחקר שנערך בסין. עם זאת, לדברי החוקרים, ברגע שמעשן נדבק בקורונה המחלה חמורה יותר

שירות כלכליסט 21:5424.04.20

ניקוטין עשוי למנוע ממעשנים להידבק בנגיף הקורונה - כך לפי מחקר חדש שנערך בצרפת. עם זאת, לפי הממצאים, ברגע שנדבקו בנגיף - המחלה שיפתחו מעשנים חמורה יותר. לפי מרקט ווץ', המחקר מראה שלניקוטין הפוטנציאל למנוע מהנגיף להידבק לתאים. רופאים הבחינו במספר נמוך של מעשנים בקרב הנבדקים, שלא היה פרופורציונאלי מבחינה סטטיסטית.

 

 

החוקרים מתכננים לערוך ניסויים קליניים נוספים - אם יאושרו על ידי רשויות הבריאות הצרפתיות. עם זאת, כותבי המחקר אינם תומכים בעישון כתרופת פלא לנגיף הקורונה, בגלל בעיות הבריאות הקשורות לשימוש בניקוטין.

 

ההתפתחות האחרונה מגיעה לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ טען שחיטוי חולים כנראה מאט את קצב התפשטות הנגיף. לאחר מכן הצהיר שלא דיבר ברצינות. בעקבות אמירותיו, הודיעה יצרנית חומרי החיטוי רקיט בנקיזר: "בשום פנים ואופן אסור להחדיר את מוצרי החיטוי שלנו לגוף האדם - באמצעות הזרקה, בליעה או דרך אחרת".

 

עישון עישון צילום: שאטרסטוק

 

 

במחקר שנערך בצרפת בחנו החוקרים 480 חולי קורונה וגילו שמתוכם רק 5% מעשנים - נמוך משמעותית משיעורם הכולל בצרפת, שעומד על 35%. אם יקבלו אישור להמשיך במחקר, הם מתכננים לבקש מעובדי מערכת הבריאות לענוד טלאי ניקוטין, כדי לפקח על שיעורי ההדבקה.

 

המחקר הנוכחי עולה בקנה אחד עם נתונים שהתפרסמו בחודש שעבר בכתב העת לרפואה של ניו אינגלנד, שבדק את השפעת העישון על חולי קורונה. בסין כ-26% מהאוכלוסייה הם מעשנים, אך המחקר הראה כי רק 12.6% מכל  אלף אנשים שנדבקו בסין היו מעשנים.  

x