$
קורונה

משבר הקורונה

דרום קוריאה מקלה בהגבלות: ייפתחו קניונים, פארקים, מסלולי גולף וחלק מהמסעדות

במקביל, מספר גדל והולך של חברות, ביניהן יצרנית הסוללות SK Innovation, ומפעילת פורטל האינטרנט הגדול במדינה Naver, החזירו בשבועות האחרונים עובדים רבים למשרדים. מספר הנדבקים עומד על פחות מ-20 ביום

שירות כלכליסט 10:4820.04.20
דרום קוריאה הכריזה על הקלה בהגבלות הריחוק החברתי, שכוללת חזרה לעבודה ופתיחה של קניונים, פארקים, מסלולי גולף וחלק מהמסעדות. המדיניות החדשה התקבלה בעקבות המשך מגמת הירידה במספרי מקרי הקורונה המאומתים.

 

 

 

במקביל, מספר גדל והולך של חברות, ביניהן יצרנית הסוללות SK Innovation, ומפעילת פורטל האינטרנט הגדול במדינה Naver, החזירו בשבועות האחרונים עובדים רבים למשרדים, אף שהן ממשיכות להציע שעות עבודה גמישות ומגבילות פגישות אישיות. כך למשל, ב- SK Innovation הודיעו כי 80% מהעובדים יגיעו פיסית למשרד החל מהשבוע, ובכוונתם למדוד חום בכניסה ולשמור על מרחק בין השולחנות.

 

 

ריסוס נגד הקורונה בדרום קויראה בשיא המגיפה שם ריסוס נגד הקורונה בדרום קויראה בשיא המגיפה שם צילום: גטי

 

דרום קוריאה, הכלכלה הרביעית בגודלה באסיה, אמנם היתה אחת המדינות הראשונות מחוץ לסין שחוותה את התפרצות המגיפה, אך בעוד שמדינות רבות ברחבי העולם ממשיכות לדבוק בסגר, ההתאוששות המתמשכת שלה מאפשרת הקלה בתנאים. "אני משחק בקבוצת כדורגל של חובבנים, ובשבת יצאנו לשחק, לראשונה זה חודשיים", סיפר קים טאי-היונג מסיאול לסוכנות הידיעות רויטרס. "חבשנו מסיכה בזמן ששיחקנו. אנחנו עדיין מודאגים מהקורונה אבל מזג האוויר היה נעים וזה עשה לי טוב".

 

 פחות מ-20 נדבקים ביום

 

ההקלה בסגר מגיעה לאחר שמספר הנדבקים עומד על פחות מ-20 ביום, כשרובם הם אנשים שחזרו למדינה ממקומות אחרים. היום (ב') דיווח המרכז לפיקוח ומניעת מחלות בדרום קוריאה (KCDC)  על 13 מקרים חדשים, זאת לאחר שאתמול דווח על 8 מקרים חדשים בלבד – זו העלייה היומית הראשונה מאז ה-28 בפברואר. מספר מקרי המות במדינה עומד על 236.

 

פארק האן ריבר, סיאול פארק האן ריבר, סיאול צילום: רויטרס

 

בכל זאת, בכירים במשרד הבריאות בסיאול המשיכו לקרוא לציבור להישמע להנחיות ולהימנע מהתקהלויות. כמו כן, בתי הספר נותרו סגורים והלימודים מתבצעים דרך מערכת מקוונת.

 

במקביל, מעל 1,000 אנשים נדרשו להיכנס לבידוד לאחר שאושר כי אדם בן 58, תושב העיר השנייה בגודלה במדינה פוסאן נדבק בקורונה. "אם נפסיק להקפיד על ריחוק חברתי, הווירוס עלול לחזור ולפגוע ולסכן את החברה שלנו", סיכם סגן שר הבריאות קים כאנג-ליפ. 

x