שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

טראמפ שב ומאשים את סין: "אחראית ביודעין למשבר הקורונה בעולם"

יש הטוענים כי נשיא ארה"ב נוקט בטקטיקה זו לקראת הבחירות לנשיאות על מנת להיתפס כמי שמתמודד בתקיפות עם המגיפה, וכך להשכיח את תפקודו הבעייתי בטיפול

שירות כלכליסט 15:4919.04.20
דונלד טראמפ שוב תוקף את סין, ואומר שיכול להיות שמשבר הקורונה נגרם בכוונה ע"י בייג'ינג, ושהמדינה המאוכלסת ביותר בעולם עשויה להיות "אחראית לכך ביודעין".

 

"המגפה יכולה הייתה להיעצר בסין לפני שהיא התחילה, וכל העולם סובל מזה", טראמפ תקף את סין מספר פעמים בזמן האחרון, ויש הטוענים שזוהי טקטיקה שהוא מיישם לקראת הבחירות לנשיאות על מנת להיתפס כמי שמתמודד בתקיפות עם האיומים לארצו, וכך להשכיח את תפקודו הבעייתי בכל הקשור לתגובה למגיפה. טראמפ מכנה את וירוס הקורונה "הוירוס הסיני" דרך קבע.

 

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

ההאשמות בחוסר שקיפות נגד בייג'ינג התגברו לאחר שתיקנה בדיעבד כלפי מעלה את מספר המתים מהנגיף בעיר ווהאן. מספר המתים בעיר עלה ב-50% לאחר התיקון, אך יש שמטילים ספק גם במספר הזה, בין היתר כיוון שלדעתם תיקון של חמישים אחוז בדיוק נראה מלאכותי ו"עגול מדי".

 

ד"ר דבורה בירקס, מתאמת כוח המשימה של הבית הלבן להתמודדות עם נגיף הקורונה, כינתה את הנתונים הסינים "לא מציאותיים," ואמרה שלסין מחוייבות מוסרית לספק מידע אמין לשאר העולם.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x