קורונה

ארה"ב: סיוע בסך 19 מיליארד דולר לחקלאות בעקבות פגעי הקורונה

לפי הודעת הממשל, 16 מיליארד דולר יועברו בתשלומים ישירים ליצרנים, ו-3 מיליארד דולר ישמשו לרכישה של מוצרים שיופצו לארגוני סיוע ולכנסיות

שירות כלכליסט 09:0618.04.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודיע אתמול (ו') על תוכנית סיוע בסך של 19 מיליארד דולר לחקלאים האמריקאים, במטרה לעזור להם להתמודד עם התפרצות הקורונה. הסיוע כולל כולל 16 מיליארד דולר בתשלומים ישירים ליצרנים, וכן רכישות גדולות של בשר, מוצרי חלב, ירקות ומוצרים אחרים.

 

 

 

משרד החקלאות האמריקאי משתף פעולה עם מפיצים מחוזיים ומקומיים במטרה לרכוש את המוצרים החקלאיים בשווי 3 מיליארד דולר שיופצו לבנקי מזון, כנסיות וארגוני סיוע. זאת בשעה שמיליוני אמריקאים עומדים בפני פיטורים ורוב הכלכלה האמריקאית מושבתת.

 

שדה חיטה (תצלום ארכיון) שדה חיטה (תצלום ארכיון) צילום: shutterstock

 

"החקלאות האמריקאית נפגעה קשות, כמו רוב ארה"ב, והנשיא טראמפ עומד עם כל החקלאים וכל האמריקאים ועוזר להבטיח שכולנו נעבור את מצב החירום הלאומי הזה", כך אמר שר החקלאות סאני פרדיו במסיבת עיתונאים שנערכה בבית הלבן. המשרד אמר שבכוונתו לבצע רכישות חודשיות בסך של כ-100 מיליון דולר כל אחת של המוצרים החקלאיים. פרדיו אמר שהמשרד בראשותו יפעל ביחד עם חברות כמו Sysco כדי לעזור לרכוש, לארוז ולהפיץ את משלוחי המזון.

 

תורים ארוכים משתרכים מחוץ לבנקי מזון בארה"ב בשבועות האחרונים. חקלאים וחוואים נאבקים להביא את מוצריהם לשווקים, ולהתגבר על השיבושים שנגרמו ע"י המגיפה, אשר מאלצת את חלקם להשמיד מזון ולבקש את סיוע הממשלה. "כשאתה צריך לזרוק חלב או ירקות מוכנים לאכילה, זה לא רק מלחיץ מבחינה כלכלית, זה גם שובר את הלב של אלה שמייצרים אותם", לדברי פרדיו.

 

הוא הוסיף כי תשלומים ישירים יועברו לזכאים "מהר ככל הניתן" - עוד לפני סוף מאי.

x