שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

משבר הקורונה

החבילה נגמרה: 349 מיליארד דולר חולקו לעסקים קטנים בארה"ב

הסוכנות לעסקים קטנים בארה"ב: אין אפשרות להגיש בקשות נוספות לתוכנית ההצלה של הממשל האמריקאי. מחוקקים לוחצים על האוצר להזרים עוד כסף לתוכנית

שירות כלכליסט 18:4816.04.20
תוכנית ההצלה של הממשל האמריקאי לעסקים קטנים הגיעה למכסה שלה - 349 מיליארד דולר - וכעת נגמר בה הכסף. באתר הבית של הסוכנות לעסקים קטנים (ה-SBA) נכתב כי "הסוכנות אינה מסוגלת לקבל בקשות חדשות לתוכנית ההגנה על המשכורת על סמך חוסר זמינות תקציבים למימון"

 

 

ההודעה של הסוכנות מגיעה בזמן שבעלי עסקים קטנים רבין בארה"ב מתקשים להתמודד עם המשבר שנוצר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והחלטתן של כמה מדינות לסגור את הרוב המכריע של עסקי המסחר.

שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין צילום: גטי אימג'ס

 

 

התוכנית להגנה על המשכורת, שפועלת בשיטת כל הקודם זוכה והוקצו לה 349 מיליארד דולר, אושרה על ידי הקונגרס ונחתמה על ידי הנשיא דונלד טראמפ במרץ. היא הבטיחה להקל את הנטל הכספי על בעלי העסקים היותר קטנים במדינה.

 

אולם, אתמול (ד') הודיעה הסוכנות כי ייתכן והסיוע מתקרב לתקרת ההתחייבויות להלוואות, כאשר יותר מ-1.3 מיליון הלוואות קיבלו אישור בסך של יותר מ-296 מיליארד דולר. עד אתמול בערב אושרו 315 מיליארד דולר.

 

האם יוזרם עוד כסף?

 

עם זאת נראה כי מחוקקים מתכוונים לחזק את התוכנית המרוקנת בכספים נוספים. עוזר בכיר למפלגה הדמוקרטית מסר כי עובדי מנהיג המיעוט בסנאט, צ'אק שומר, ויו"ר הבית, ננסי פלוסי, צפויים להמשיך בשיחות עם משרד האוצר במהלך היום (ה'). דיונים אלה יבואו אחרי דיונים דומים שיתקיימו בין בכירים בשתי המפלגות במטרה להסדיר את המימון החדש, שבועות ספורים בלבד לאחר שהקונגרס העביר את חבילת ההוצאות ההיסטורית בסך 2.2 טריליון דולר.

x