שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

ממשל טראמפ מבקש להחרים את צ'יינה טלקום בשל סיכונים לביטחון הלאומי

סוכנויות ממשלתיות בארה"ב ביקשו מנציבות התקשורת הפדרלית (FCC) של המדינה, לעצור את תוקף האישור שניתן לחברה לפעול בארה"ב - בטענה שהיא "לא עומדת בתנאים"; הן הביעו דאגה מכך שצ'יינה טלקום "חשופה לניצול, השפעה ושליטה מצד ממשלת סין"; צ'יינה טלקום היא אחת מספקיות הרשת והפס הרחב הגדולות בארה"ב

שירות כלכליסט 14:5110.04.20

מספר סוכנויות ממשלתיות בארה"ב ביקשו מנציבות התקשורת הפדרלית (FCC) של המדינה, לעצור את תוקפו של האישור שניתן לחברת China Telecom לפעול בארה"ב. הן הביעו דאגה מכך שהחברה "חשופה לניצול, השפעה ושליטה מצד ממשלת סין" וטענו כי ישנם סיכוני ביטחון לאומי ש"אינם מתקבלים על הדעת". המהלך הוא חלק מ"מסע הצלב" של דונלד טראמפ נגד ענף הטלקומוניקציה הסיני.

 

 

צ'יינה טלקום, שנמצאת בבעלות סין, היא אחת מספקיות הרשת והפס הרחב הגדולות בארה"ב. משרד המשפטים האמריקאי ועוד כמה סוכנויות פדרליות, כולל מחלקת המדינה, רוצות כאמור, שנציבות התקשורת הפדרלית תבטל את הרישיון של החברה לספק שירותי תקשורת בין לאומיים אל ומארה"ב.

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

"היום, יותר מאי פעם, חיי האומה ואזרחיה תלויים ברשתות התקשורת שלנו", כך אמר עוזר התובע הכללי לענייני ביטחון לאומי ג'ון דמרס. "ביטחון הממשלה והתקשורת המקצועית שלנו, וכן רוב המידע הפרטי, תלויים בשיתוף הפעולה שלנו עם שותפים אמינים מארצות שחולקות איתנו ערכים ושאיפה לאנושיות. הפעולה מהיום היא רק צעד נוסף בהבטחת שלמות מערכות התקשורת בארה"ב".

 

צ'יינה טלקום קיבלה אישור פעולה מה-FCC ב-2007, אך משרד המשפטים האמריקאי טוען שהחברה לא עמדה בתנאי ה"הסכם הנוכחי" שלה עם המשרד. הבקשה של סוכנויות פדרליות בנושא היא האחרונה בסדרת פעולות שממשל טראמפ נוקט כחלק מהקרב הטכנולוגי שלו מול סין, במיוחד בתחום הטלקומוניקציה.

 

וואווי, אחת מיצרניות ציוד הרשת הגדולות בעולם, הוכנסה לרשימה השחורה של ארה"ב בשנה שעברה, מה שהגביל את גישתה לטכנולוגיה אמריקאית. וושינגטון טוענת שציוד החברה עלול לשמש את בייג'ינג למטרות ריגול.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x