שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

סקרמוצ'י: "צריך עוד כסף הליקופטר"

אנתוני סקרמוצ'י, מייסד בית ההשקעות סקייברידג' קפיטל ומי ששימש בעבר כמנהל התקשורת של טראמפ, בטוח כי הפד צריך להדפיס עוד כסף כדי לתמרץ את הציבור להוציא יותר - וכך להניע את הכלכלה. כמה בדיוק? "כדאי שכל מבוגר יקבל עוד 3,000 דולר וכל ילד עוד 1,500 דולר". טראמפ כבר חילק לכל אזרח אמריקאי 1,200 דולר כחלק מחבילת התמריצים שעליה הוכרז

שירות כלכליסט 23:0709.04.20

"ארה"ב זקוקה ליותר 'כסף הליקופטר' כדי לעזור לכלכלה להתאושש מהשפעות מגפת הקורונה", כך אמר אנתוני סקרמוצ'י, מייסד בית ההשקעות סקייברידג' קפיטל, ומי ששימש בעבר כמנהל התקשורת של טראמפ. לדברי סקרמוצ'י, על הבנק המרכזי להדפיס עוד כסף כדי שניתן יהיה לחלקו לציבור מתוך כוונה שהוא יתחיל להוציא יותר, וכך יניע את הכלכלה.  

"אני חושב שהם צריכים לחלק יותר כסף הליקופטר", כך לדברי סקרמוצ'י. כמה בדיוק? "לפי החישובים שלנו, כדאי שכל מבוגר יקבל עוד 3,000 דולר וכל ילד עווד 1,500 דולר". יצוין, כי ממשל טראמפ כבר חילק כסף לאזרחים בניסיון לאושש את הכלכלה - 1,200 דולר לכל אזרח אמריקאי מבוגר ו-500 דולר לכל ילד. זאת, כחלק מחבילת התמריצים בסך 2 טריליון דולר עליה הוכרז.

סקרמוצ'י. "כשאנשים יתחילו לחזור לעבודה זה ירים את מצב הרוח וישפר את האופק הכלכלי" סקרמוצ'י. "כשאנשים יתחילו לחזור לעבודה זה ירים את מצב הרוח וישפר את האופק הכלכלי" צילום: אוראל כהן

 

 

בנוסף לצעדים הללו הוריד הבנק הפדרלי את הריבית לשיעור קרוב לאפס והבטיח לרכוש נכסים "בכמויות שיידרשו". לדברי סקרמוצ'י, הצעדים האלה כבר הזרימו הרבה כסף לכלכלה. "הפד כבר הזריק בשלושת השבועות האחרונים כטריליון דולר", מה שעזר למשקיעים "לעבור לעמדות יותר שוריות, ועשוי להוליך להתאוששות של השווקים הפיננסיים", כך לדברי סקרמוצ'י.

 

בעוד ממשל טראמפ נראה קצר-רוח לפתוח את הסגר שמוטל על חלקים מכלכלת ארה"ב, סקרמוצ'י חוזה שתחילת ההקלה בסגר צפויה בתחילת מאי. "אני חושב שתהיה פתיחה 'רכה' של הכלכלה האמריקאית בתחילת מאי, אנשים יצטרכו לעטות מסכות, ואולי בשבועיים הבאים יוכלו להיפתח גם אזורים שמהווים מוקד של ההתפרצות, כמו ניו יורק, ניו אורלינס ודטרויט. זה יהיה תהליך איטי לחזור לשגרה אבל כשאנשים יתחילו לחזור לעבודה זה ירים את מצב הרוח וישפר את האופק הכלכלי".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x