$
קורונה

ג'נרל מוטורס תייצר 30 אלף מכונות הנשמה בארה"ב

מדובר בחוזה הראשון לייצור מכונות הנשמה שנחתם במסגרת צו החירום שעליו חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ; יצרנית הרכב תקבל בתמורה 489 מיליון דולר - אך לא תרשום כל רווח; מכונות ההנשמה יימסרו עד סוף אוגוסט

שירות כלכליסט 17:3408.04.20

ענקית הרכב ג'נרל מוטורס (GM) תייצר 30 אלף מכונות הנשמה עבור ארה"ב, בתמורה לסכום של 489 מיליון דולר. כך לפי הכרזה רשמית של הממשל היום.

 

מדובר בחוזה הראשון לייצור מכונות הנשמה שנחתם במסגרת צו החירום שעליו חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במטרה להיאבק במגפת הקורונה.

 

GM תשתף פעולה עם יצרנית מכונות ההנשמה ונטק מערכות, ותמסור את מכונות ההנשמה עד סוף אוגוסט. המשלוח הראשון, שיכלול 6,132 מכונות הנשמה, יועבר עד 1 ביוני. הייצור יתחיל כבר בשבוע הבא.

 

מ-GM נמסר כי החוזה כולל גם ציוד תמיכה למכונות ההנשמה, למשל צינורות ומעמדים. עוד נמסר כי "החברה תעמוד ביעדים שנקבעו בהסכם עם הממשל, ויכולה לספק עוד מכונות הנשמה אם תידרש לכך". 

 

מכונת הנשמה (ארכיון) מכונת הנשמה (ארכיון)

 

החברה הודיעה כי לא תרשום רווח מהחוזה.

 

ב-27 במרץ  חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על צו נשיאותי שמורה לג'נרל מוטורס לייצר מכונות הנשמה עבור בתי חולים. כמה שעות קודם לכן צייץ הנשיא:כי "ג'נרל מוטורס חייבת לפתוח את המפעל שלה שננטש בטפשות בלורדסטאון שבאוהיו, או כל מפעל אחר, ולהתחיל לייצור מכונות הנשמה עכשיו!!!!!! פורד, התחילו לייצר מכונות הנשמה, מהר".

 

מדובר בצו שהחל להיעשות בו שימוש בתקופת מלחמת קוריאה בראשית שנות ה-50 של המאה שעברה, והוא מאפשר לממשל לחייב חברות לספק מוצרים הדרושים בעת חירום.

 

בשבוע שעבר הודיעה יצרנית הרכב המתחרה פורד כי תייצר 50 אלף מכונות הנשמה ב-100 הימים הקרובים, במפעל שלה במישיגן, בשיתוף חטיבת הבריאות של ג'נרל אלקטריק. 

 

 

 

x