$
קורונה

נגמר לבינתיים: הופסק ייצור בירה קורונה במקסיקו

קבוצת מודלו הודיעה כי תפסיק זמנית את ייצור הבירה, שכבר סובלת מפגיעה ביוקרתה עקב התפרצות הנגיף בעל אותו שם; הסיבה: היא מוגדרת כאחת החברות שעסקיה אינם חיוניים, ולפיכך צריכים להיסגר זמנית במסגרת המאבק בנגיף

שירות כלכליסט 13:0003.04.20

קבוצת מודלו המקסיקאי, המייצרת את בירת הקורונה, הודיעה אמש (ה') כי תפסיק זמנית לייצר בירה זו וכן סוגים אחרים המיוצאים ל-180 מדינות - זאת לאחר שהממשלה הגדירה את עסקיה כבלתי חיוניים במסגרת הניסיונות למגר את נגיף הקורונה במדינה. במסגרת צעדי החירום הקפיאה הממשלה את הפעילות בעסקים אלה עד ה-30 באפריל. עד כה נרשמו במקסיקו כ-1,500 מקרי תחלואה בקורונה, ו-50 מתים מהמחלה.

 

 

 

היצרנית, שמפעילה 11 מבשלות ברחבי מקסיקו,  הודיעה כי ההפסקה תיכנס לתוקף החל ממחר והיא החלה בתהליך של האטה הדרגתית של הייצור. 

 

 

 

עוד מסרה מודלו כי "אם הממשלה הפדרלית תשקול לפרסם הבהרה לפיה בירה היא מוצר חקלאי-תעשייתי, אנו מוכנים להוציא תוכנית בסיוע הצוות שלנו, ש-75% עובדים מהבית, כדי לאפשר את אספקה של הבירה".

 

יצרנית הבירה המרכזית השנייה במקסיקו היא היינקן, שאחראית על המותגים טקאטה ודוס אקוויס, עשויה גם היא להפסיק את פעילתה היום - כך על פי דיווח שלא אושר על ידה. שלשום הודיעה מדינת נואבו ליאון בצפון מקסיקו, שם פועלת היינקן, שהיא תפסיק את הייצור וההפצה, והדבר עורר בהלת קניות.

 

מאז התפרצות הנגיף, מותג הבירה קורונה סופג פגיעה קשה ביוקרתו, ובארה"ב נרשמה ירידה של 40% במכירות.

x