$
כלכלה ומדיניות

טראמפ: "240 אלף אמריקאים עלולים למות, אלו יהיו שבועיים קשים מאוד"

התחזית העגומה של הבית הלבן: במסיבת עיתונאים אמר הנשיא כי "יהיה קשה להימנע מלפחות 100 אלף מתים מקורונה", וציין כי אם ארה"ב לא הייתה נוקטת צעדי ריחוק חברתי עשויים היו למות 2.2 מיליון איש. הוא טען כי לא השווה את השפעת לקורונה, אבל למעשה עשה זאת

ynet 07:4101.04.20

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הזהיר הלילה (בין שלישי לרביעי) כי לארצו צפויים שבועות קשים במאבק בנגיף הקורונה, והציג תחזית שלפיה 100 אלף עד 240 אלף בני אדם ימותו מהמגפה בארה"ב - גם אם צעדי הריחוק החברתי יימשכו. עד כה מתו מהנגיף יותר מ-4,000 אמריקאים, ומעל 170 אלף נדבקו בו.

 

"חיוני לחלוטין שהציבור האמריקני ימלא אחר ההנחיות ב-30 הימים הבאים. זה עניין של חיים ומוות", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים בבית הלבן. "אני רוצה שכל אזרח יהיה מוכן לימים הקשים שצפויים לנו. אנחנו הולכים לאבד אלפי בני אדם. אלה עומדים להיות שבועיים-שלושה מהקשים שארצנו ראתה מעולם". עם זאת הוא אמר שאחר כך צפוי "אור בקצה המנהרה".
דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: אי פי איי

 

טראמפ אמר כי לפי הבנתו, יהיה קשה להימנע מלפחות 100 אלף מתים: "לפי המודלים, זה מספר נמוך מאוד". הוא טען כי לא השווה את הקורונה לשפעת, אך שלמעשה אמר זאת באופן פומבי. בנוסף ציין כי אם ארה"ב לא הייתה נוקטת צעדי מניעה וריחוק חברתי, עשויים היו למות 2.2 מיליון בני אדם.

 

ד"ר דברה בירקס, מתאמת הטיפול בנגיף הקורונה בבית הלבן, גיבתה את דבריו של הנשיא. היא הציגה תרשימים של המודלים והנתונים שלפיהם צפוי זינוק במספר המתים בחודשים הקרובים. לדבריה שיא המתים יגיע בשבועיים הקרובים.

 

הנשיא האמריקאי הודיע כי יאריך ביום ראשון את תוקפן של ההנחיות הפדרליות למאבק בקורונה. זאת אחרי שבשבוע שעבר דווקא הביע שאיפה לסיים אותן עד חג הפסחא ב-12 באפריל. סגן הנשיא, מייק פנס, אמר כי צעדי המניעה שנוקט הממשלה נושאים פרי. "יש לנו יסוד להאמין שזה עובד. אל תהיו מיואשים", אמר.

x