$
קורונה

משבר הקורונה

טראמפ: "נגבה ב-100% את חברות התעופה, זו לא אשמתן"

עם זאת, לפי שעה הנשיא לא ציין את היקף הסיוע שיוענק לחברות שנפגעו אנושות מהקורונה. אמש. דלתא, יונייטד וסאות'ווסט, מחברות התעופה הגדולות ביותר בעולם, איבדו בין 6.6% ל-14.8%

עדי ברק 13:1417.03.20

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מתכוון לגבות ב-100% את תעשיית התעופה, שהיא מבין הנפגעות הראשונות והאנושות ביותר ממשבר הקורונה העולמי. כך דווח אתר החדשות CNBC. "אנחנו מתכוונים לגבות את חברות התעופה ב-100%", אמר אתמול טראמפ, "זו לא אשמתן".

 

 

 

בעקבות ההצהרה, חלק ממניות חברות התעופה רשמו התאוששות קלה, אך מרביתן שבו לקבוע שיאים שליליים חדשים בסגירת המסחר אמש. דלתא, יונייטד וסאות'ווסט, מחברות התעופה הגדולות ביותר בעולם, איבדו 6.6%, 14.8% ו-9.1%, בהתאמה.

 

מוקדם יותר השבוע דרשה קבוצת לוביסטים המייצגת 10 חברות תעופה אמריקאיות – המתמחות בשילוח ונוסעים – סיוע בשווי 50 מיליארד דולר מהממשל הפדרלי. על פי בקשתם, הסכום יועבר כסיוע ישיר וכערבונות על הלוואות.

 

מטוסים של חברת התעופה דלתא  מטוסים של חברת התעופה דלתא צילום: getty

 

איירליינס פור אמריקה, המייצגת חברות כמו דלתא, יונייטד וסאות'ווסט, המליצה כי הממשל יזרים 25 מיליארד דולר שיאפשרו לחברות התעופה ללוות בריביות נמוכות או אפסיות. בנוסף, עוד 25 מיליארד דולר יועברו ישירות ובאופן מיידי כפיצויים על הצניחה בנזילות.

 

עם זאת, לפי שעה הנשיא טראמפ לא ציין את היקף הסיוע שאליו הוא מתכוון, ולא כיצד תבוא העזרה לידי ביטוי. בימים אלה מקדם הסנאט חבילת תמריצים שלישית בשווי 750 מיליארד דולר, שנועדה להקל על פרטים ועסקים קטנים. בסוף השבוע אישר בית הנבחרים את חבילת הסיוע השנייה של הממשל, אך זו טרם אושרה על ידי הסנאט.

x