$
קורונה

נגיף הקורונה

בגלל הקורונה: כוכבי הרוק מבטלים את מסעות ההופעות שלהם

מיילי סיירוס הודיעה שלא תיסע לקונצרט התרמה למען נפגעי שריפות הענק באוסטרליה: "מאוכזבת, אבל מחוייבת להגן על בריאות הצוות שלי"; להקת פרל ג'ם הודיעה על דחיית החלק הראשון של סיבוב ההופעות שלה: "רמת הסיכון גבוהה מדי, זה לא עוזר שאין הודעות ברורות מהממשלה"; מדונה ביטלה את שתי ההופעות האחרונות של Madame X

שירות כלכליסט 12:0711.03.20

על רקע החששות מנגיף הקורונה בוטלו ונדחו הופעות ואירועים רבים ברחבי העולם. כך למשל, מיילי סיירוס הודיעה ביום שני בלילה שלא תיסע לאוסטרליה להופיע בקונצרט ההתרמה לטיפול בנזקי שריפות הענק. "עקב ההמלצות של הרשויות, כולל המרכז למניעת מחלות, להפחתת סיכוני הבריאות הפוטנציאליים בתגובה למשבר הבריאות הגלובלי הנוכחי, לא ניסע לאוסטרליה להופיע", כתבה סיירוס. "אני כל כך מאוכזבת לא לנסוע, אבל אני מוכרחה לעשות זאת כדי להגן על בטיחותם ובריאותם של הלהקה והצוות שלי. עדיין אתרום למאמץ לעזור לנפגעים משריפות היער האוסטרליות. אני מצטערת לפספס את זה, אבל אשוב בקרוב".

 

מיילי סיירוס. ביטלה הופעה באוסטרליה למען נפגעי השריפות: "אתרום בדרך אחרת" מיילי סיירוס. ביטלה הופעה באוסטרליה למען נפגעי השריפות: "אתרום בדרך אחרת" צילום: איי אף פי

 

מעט אחרי שיצאה הודעתה של סיירוס, הודיעה חברת World Tour Melbourne שהאירוע שתוכנן ל-13 במרץ בוטל, ושכל מי שקנה כרטיס יקבל את כספו בחזרה. עם זאת, קונצרט העזרה לנפגעי שריפות היער שתוכנן לשבת, כולל המופע המרכזי של רובי וויליאמס, "יתקיים כמתוכנן", כך נכתב. 

סולן פרל ג'ם אדי ודר סולן פרל ג'ם אדי ודר צילום: רויטרס

 

גם להקת פרל ג'ם הודיעה ביום שני שהיא דוחה את החלק הראשון של סיבוב ההופעות הקרוב שלה, שהיה אמור לצאת לדרך ב-18 במרץ. "כתושבי העיר סיאטל, נפגענו קשה וראינו באיזו מהירות המצבים הללו יכולים להחריף. עבדנו קשה עם ההנהלה שלנו ועם שותפינו העסקיים כדי למצוא פתרונות או אפשרויות אחרות, אך רמת הסיכון לקהל שלנו ולקהילותינו פשוט גבוהה מדי מכדי שנרגיש איתה בנוח", הם כתבו.

 

בלהקה גם התייחסו לאופן הטיפול של ממשל טראמפ במשבר. "זה בטח לא עוזר שלא היו הודעות ברורות עד עכשיו מהממשלה שלנו, בנוגע לבטיחותם של האנשים ויכולתם ללכת לעבודה. בהיעדר הוכחה כלשהי ליכולתה של מערכת הבריאות הלאומית שלנו להתמודד עם המצב, אין לנו סיבה להאמין שתושג שליטה על המצב בשבועות הקרובים".

 

מדונה בהופעה מדונה בהופעה צילום: ORIT PNINI

 

גם מועדי ההופעות הקרובים של מדונה בוטלו. "בעקבות ההודעה הרשמית של המשטרה כל האירועים עם יותר מ-1,000 נוכחים בוטלו, ולכן אנו מצטערים להודיע על ביטול שתי ההופעות האחרונות של Madame X שתוכננו ל-10 ול-11 במרץ", לשון ההודעה באתר של הזמרת.

x